Domácí

Ministerstvo dá dotace na internet! První pokus skončil fiaskem

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí na přelomu ledna a února druhou výzvu na čerpání dotací pro pokrytí rychlým internetem. První výzva přitom skončila fiaskem, protože se přihlásily jen 3 firmy.

Dotace z operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost evropské unii musí být vyčerpané do konce roku 2023.

Původně si měli operátoři rozdělit na pokrytí méně internetově rozvinutých oblastí až 14 miliard korun. První výzvu ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo na jaře roku 2017 a o dotaci z celkového balíku přes 11 miliard korun ale požádaly jen tři firmy.

Související obsah

Nezájem internetové firmy dopředu avizovaly kvůli nejasným podmínkám a nejistotě, zda dotace kvůli možným rozporům s pravidly evropské unie nakonec dostanou. V nové výzvě by se měla pravidla upravit.

Oblasti, kde je možné projekty realizovat, jsou v současné době předmětem vypořádání veřejné konzultace. Oproti první výzvě bude možné také v rámci projektu pořídit aktivní prvky sítí a zvolit si velikost území pro realizaci projektu.

V plánu má ministerstvo průmyslu a obchodu rozdělit celkem jednu miliardu korun. V případě zájmu prý prostředky navýší.

reg/Dominika Janochová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz