Přejezd

Auto na ledovce sklouzlo na koleje, vzápětí ho smetl rychlík

Auto na ledovce sklouzlo na koleje, vzápětí ho smetl rychlík
Zdroj: Policie ČR

Obrovské štěstí v neštěstí měla těsně před čtvrtečním polednem řidička na železničním přejezdu u Hluboké nad Vltavou. Když její auto po ledovce doklouzalo až na železniční koleje, stihla vystoupit těsně předtím, než se přiřítil rychlík.

"Řidička ve volkswagenu u Bezdrevské Bašty pravděpodobně v důsledku zledovatělé vozovky dostala smyk, narazila do svodidel a s vozidlem zastavila v kolejišti," popsala policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Žena, která jela v autě sama, se snažila z nebezpečného místa odjet, bohužel ale neúspěšně. Proto z auta vystoupila a odešla bokem. 

A to právě včas. Za pár okamžiků se totiž přiřítil rychlík jedoucí z Českých Budějovic do Protivína a červený volkswagen smetl. Ve vlaku cestovalo 15 lidí, jeden se lehce zranil, když začal rychlík prudce brzdit.

Související obsah

Odhad způsobené škody zatím není k dispozici, Uhlířová uvedla, že trať musela být po nehodě uzavřena.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz