Jezero

Mostečtí budou v létě bez koupání, jezero se otevře až v roce 2020

Termín otevření jezera Most pro veřejnost se musí posunout. Stavbaři totiž nestíhají dokončit práce v okolí vodní plochy, která vznikla zaplavením hnědouhelného lomu.

K jezeru, které je větší než Máchovo jezero, se lidé podívají až v létě roku 2020. Původní plán byl takový, že se místo pro veřejnost otevře už letos.

Jenže stavbařům prý komplikují práci ztížené geologické a hydrogeologické podmínky. Podloží bývalého hnědouhelného lomu je nestabilní a je tedy nutné průběžně provádět stabilizaci podkladových vrstev.

Z toho důvodu stavbaři nestíhají dokončit práce v termínu. V okolí vodní plochy se pracuje už od roku 2017. Rostou tu obslužné komunikace, chodníky a parkoviště. Řeší se také přívody elektřiny, vody, kanalizace, které jsou nezbytné pro využití této lokality.

Související obsah


V plánu jsou také nové pláže a plovoucí mola. Nebude chybět ani zázemí pro kotvení plavidel jak pro veřejnost, tak i pro městskou policii a vodní záchrannou službu.


Město Most společně se správcem území rozhodlo, že jako kompenzaci připraví pro veřejnost na léto letošního roku velký den otevřených dveří na jezeře Most. Lidé tak v létě uvidí, co se už na jezeře změnilo a jaké změny se do budoucna ještě chystají.

pez, Jitka Fárová, TN.cz

K tématu Jezero

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz