Krimi

Policie rozprášila skupinu dealerů drog. Byla mezi nimi i úřednice

Při jednom z největších zátahů na výrobce a distributory drog v Olomouckém kraji za poslední léta policisté zatkli i úřednici prostějovského magistrátu. Žena, která už na radnici nepracuje, měla být jedním z devíti lidí, kteří podle kriminalistů zásobovali drogově závislé na celé střední a východní Moravě.

Dlouhé měsíce plánovaná razie sedmi desítek policistů rozbila skupinu, která měla ve velkém vyrábět a obchodovat s pervitinem a marihuanou. V síti kriminalistů skončilo devět lidí, včetně úřednice Magistrátu města Prostějov.

"Byla to opravdu rozsáhlá akce, za posledních deset let nepamatuji realizaci akce takového rozsahu," uvedl zástupce ředitele policie Tomáš Adam.

Sedm ze zadržených policie obvinila ze spáchání několika zločinů. Má mezi nimi být i pracovnice odboru sociálních věcí radnice, která hned po obvinění na úřadu skončila. Podle policie kriminalisté dokonce prověřují i to, jestli žena pervitin neprodávala přímo ve své kanceláři.

Související obsah

I proto je možné, že stopy povedou k dalším lidem. "Není vyloučeno, že ještě budeme sdělovat obvinění dalším osobám," sdělil Tomáš Adam. Výrobci a prodejci drog čelí hrozbě až desetiletých trestů. Bývalá úřednice by mohla strávit za mřížemi až pět roků.
 

Zděnek Čík, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz