Domácí

Úrazy v zimě jsou velmi časté! Advokátka poradila, jak je řešit

Úrazy v zimě jsou velmi časté! Advokátka poradila, jak je řešit
Zdroj: Profimedia

Může po vás vlastník chodníku požadovat, abyste mu fotkami dokládali, že jste si na něm zlomili nohu, protože byl zapadaný? I na to se čtenáři TN.cz ptali advokátky Jaroslavy Šafránkové, která divákům Snídaně s Novou radila, jak postupovat u zimních úrazů.

Paní Ludmila prozradila, že si před šesti lety zlomila na zledovatělém a zapadaném chodníku kotník. Město jí ale odmítlo odškodnit a požadovalo fotku, která by dokazovala, že chodník byl zapadaný a zasněžený.

"Nikdo po Vás nemůže chtít, abyste si dělala fotografie za situace, kdy ležíte na chodníku se zlomeným kotníkem. To, že bylo nasněženo, se dá dokázat i jiným způsobem. Žádný zákon neukládá povinnost si dělat fotografie," upozorňuje advokátka.

Čtenářka Tereza si zlomila nohu na vytřené podlaze v nákupním centru. Má nárok na odškodnění? "Pokud nebylo v nákupním centru vytřené místo označeno výstražnou cedulí, máte nárok od vlastníka obchodního centra, eventuálně od jeho provozovatele, na náhradu škody," radí Šafránková.

Související obsah

A co spadlé rampouchy? Jednomu ze čtenářů poškodil u auta přední sklo. "V prvé řadě si zjistěte, kdo je vlastníkem budovy, a případně kdo je nájemcem této budovy. Nechte si vyčíslit autoservisem výši škody a pak ji okamžitě uplatněte nejlépe jak u vlastníka, tak u nájemce," poradila advokátka Šafránková.

Všechny odpovědi a rady najdete zde:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz