Zahraničí

Muž si chtěl uvařit vejce v mikrovlnce, skončil jako mumie!

Muž si chtěl uvařit vejce v mikrovlnce, skončil jako mumie!
Zdroj: Profimedia

Brit Saul Morton si připravuje často k snídani vajíčka, která dá do mikrovlnky a má je hned hotová. Tuto metodu vyzkoušel už několikrát. Poslední pokus se mu však nevyplatil. Vajíčko vybouchlo a popálilo mu obličej.

Saul Morton (44) z Velké Británie je milovníkem vajíček a proto si je připravuje i k snídani. Často si je vaří i v mikrovlnce, kdy dá vajíčko do hrnku a připravuje ho 60 vteřin. 

Když připravoval snídani pro sebe a svého kolegu v práci, vážně se zranil, napsal britský deník Mirror. První vajíčko se uvařilo v mikrovlnce v pořádku. Druhé však vybouchlo a postříkalo celý jeho obličej včetně levého oka. "Připravil jsem jedno vejce a udělal sendvič. Když jsem vyndával z mikrovlnky druhé, vybouchlo a všechna tekutina byla na mém obličeji," popsal Morton nehodu.

Související obsah

Saul jel okamžitě do nemocnice, kde byl ošetřen na oddělení pro popáleniny. "Měl jsem hrozné bolesti. Cítil jsem se, jako bych si vylil teplou vodu z konvice na oči a tvář. Běžel jsem do koupelny a umyl jsem si obličej studenou vodou," doplnil Morton situaci.

Kůže se mu po popálení začala sloupávat. "Nejdřív jsem si myslel, že je to vajíčko na mém obličeji, pak jsem si uvědomil, že je to kůže, která se mi sloupává z očních víček, tváří a nosu," dodal Morton.

V nemocnici Saulovi zavázali celý obličej a poslali ho domů. Poté bral několik dní antibiotika a popálená místa si mazal mastí. "Viděl jsem profesionální videa o vaření, kde ukazují tuto metodu, ale nikdy tam nebylo varování, že by se to mohlo stát," řekl Morton.


ČTĚTE TAKÉ:

Co mít doma po ruce pro případ lehké popáleniny
Zabijáci v naší domácnosti: Pozor na osvěžovače vzduchu a vonné svíčky

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz