Voda

Voda na sídlišti intenzivně páchne, lidé se s ní odmítají i mýt!

Obyvatelé děčínského sídliště mají problém s pitnou vodu, která silně zapáchá dezinfekcí. Smrad je prý tak intenzivní, že ji obyvatelé nechtějí používat ani k umývání.

Subdodavatel vody pro sídliště, společnost Termo Děčín, zjišťuje, co se stalo. Podle Severočeských vodovodů a kanalizací, od kterých vodu odebírá, je prý absolutně nezávadná.

Celý pátek tu byli lidé bez vody. A to, co začalo téct v sobotu odpoledne, mělo do pitné daleko. Na extrémně zapáchající vodu si stěžují obyvatelé sídliště v ulici Dvořákova v Děčíně.

"Strašně je cítit chlorem a nedá se ani pít. Koupila jsem si vodu balenou, protože nejde si z toho ani čaj uvařit," stěžuje si Jana Lachoutová. Jiný z místních vodu přirovnal k té bazénové, jen s pětkrát silnějším odérem.

Nejvíc starostí s tím mají rodiny s malými dětmi. Jejich citlivou kůži nechtějí neznámé chemii z kohoutků vystavovat. A když si stěžovali a nikdo jim nedal odpověď, pozeptali se sousedů.

Související obsah

Termo Děčín vodu odebírá od Severočeských vodovodů a kanalizací. Ty chybnou úpravu vody odmítly. "Pitná voda je dle požadované legislativy, to znamená bez zápachu, bez jakýchkoli změn a jedná se o pitnou vodu," prohlásila mluvčí společnosti Iveta Kardiánová.

Podle obyvatel už hygienici odebrali z některých míst vzorky vody. Co v ní je, proč tak silně zapáchá a kdy bude použitelná, by mělo být jasné po víkendu.

pez, Ivan Berka, TN.cz

K tématu Voda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz