Zahraniční cesta

Babiš dorazil do Singapuru: Navštíví i Thajsko a Indii

Společně s Andrejem Babišem (ANO) cestuje také ministryně průmyslu a obchodu Nováková a zástupci čtyřiceti dvou českých firem. Cílem cesty je rozšíření spolupráce v několika oblastech.

Vládní letadlo v pondělí kolem čtrnácté hodiny místního času po zhruba třinácti hodinách letu dosedlo na ranvej letiště v Singapuru. Krátce poté zamířil český premiér do Prezidentského paláce, kde ho za zvuku české hymny osobně přivítal jeho singapurský protějšek Lee Hsien Loong. V rámci uvítací ceremonie se pak Andrej Babiš také podepsal do pamětní knihy.

V pondělí se premiér setkal také s prezidentskou Singapurské republiky Halimah Yacobovou a jednal i s tamním předsedou vlády Lee Hsienem Loongem.

Na programu byla i slavnostní večeře v prezidentském paláci. Hlavním tématem rozhovoru je rozšíření spolupráce například v oblasti obrany nebo vědy a výzkumu.

Související obsah

V úterý Andreje Babiše čeká prohlídka botanické zahrady a také setkání se zástupci české podnikatelské delegace. Pak zamíří do Thajska a Indie.

V Thajsku, kam Česko vyváží zboží za čtyři miliardy korun ročně, se bude mluvit například o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. V plánu je například zavedení přímé linky mezi Prahou a Bangkokem.

pan, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz