Zahraniční cesta

Babiš dorazil do Singapuru: Navštíví i Thajsko a Indii

Společně s Andrejem Babišem (ANO) cestuje také ministryně průmyslu a obchodu Nováková a zástupci čtyřiceti dvou českých firem. Cílem cesty je rozšíření spolupráce v několika oblastech.

Vládní letadlo v pondělí kolem čtrnácté hodiny místního času po zhruba třinácti hodinách letu dosedlo na ranvej letiště v Singapuru. Krátce poté zamířil český premiér do Prezidentského paláce, kde ho za zvuku české hymny osobně přivítal jeho singapurský protějšek Lee Hsien Loong. V rámci uvítací ceremonie se pak Andrej Babiš také podepsal do pamětní knihy.

V pondělí se premiér setkal také s prezidentskou Singapurské republiky Halimah Yacobovou a jednal i s tamním předsedou vlády Lee Hsienem Loongem.

Na programu byla i slavnostní večeře v prezidentském paláci. Hlavním tématem rozhovoru je rozšíření spolupráce například v oblasti obrany nebo vědy a výzkumu.

Související obsah

V úterý Andreje Babiše čeká prohlídka botanické zahrady a také setkání se zástupci české podnikatelské delegace. Pak zamíří do Thajska a Indie.

V Thajsku, kam Česko vyváží zboží za čtyři miliardy korun ročně, se bude mluvit například o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. V plánu je například zavedení přímé linky mezi Prahou a Bangkokem.

pan, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz