Zahraniční cesta

Babiš dorazil do Singapuru: Navštíví i Thajsko a Indii

Společně s Andrejem Babišem (ANO) cestuje také ministryně průmyslu a obchodu Nováková a zástupci čtyřiceti dvou českých firem. Cílem cesty je rozšíření spolupráce v několika oblastech.

Vládní letadlo v pondělí kolem čtrnácté hodiny místního času po zhruba třinácti hodinách letu dosedlo na ranvej letiště v Singapuru. Krátce poté zamířil český premiér do Prezidentského paláce, kde ho za zvuku české hymny osobně přivítal jeho singapurský protějšek Lee Hsien Loong. V rámci uvítací ceremonie se pak Andrej Babiš také podepsal do pamětní knihy.

V pondělí se premiér setkal také s prezidentskou Singapurské republiky Halimah Yacobovou a jednal i s tamním předsedou vlády Lee Hsienem Loongem.

Na programu byla i slavnostní večeře v prezidentském paláci. Hlavním tématem rozhovoru je rozšíření spolupráce například v oblasti obrany nebo vědy a výzkumu.

Související obsah

V úterý Andreje Babiše čeká prohlídka botanické zahrady a také setkání se zástupci české podnikatelské delegace. Pak zamíří do Thajska a Indie.

V Thajsku, kam Česko vyváží zboží za čtyři miliardy korun ročně, se bude mluvit například o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. V plánu je například zavedení přímé linky mezi Prahou a Bangkokem.

pan, Petra Matýsková, TN.cz

K tématu Zahraniční cesta

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz