Třinecké železárny

Muže v práci vážně zranila pára. Na místě bylo až tisíc stupňů!

Vážným pracovním úrazem v pondělí skončil den pro muže zaměstnaného v Třineckých železárnách. Opařil se tam při práci v koksovně horkou párou. Do nemocnice ho měl přepravit vrtulník, ale kvůli špatnému počasí nemohl vzlétnout.

Záchranáři do areálu Třineckých železáren vyrazili v pondělí odpoledne. Zranění zaměstnance podniku bylo velmi vážné. Pára, která na něj vyprskla, mu opařila téměř celé tělo. Podle informací televize Nova se to mělo stát v prostoru pecí, kde se ohřívá uhlí na výrobu koksu a je tam až tisíc stupňů Celsia. 

Než přijela záchranka, první pomoc dělníkovi poskytli podnikoví hasiči. "Lékařka záchranné služby u postiženého zjistila mnohočetné popáleniny v oblasti hlavy, krku, trupu, i horních a dolních končetin," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. 

Stav muže byl natolik vážný, že ho ještě na místě museli záchranáři uvést do umělého spánku. Pro rychlý převoz si na pomoc zavolali vrtulník.

Související obsah

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám ale nemohl vzlétnout. Jediné náhradní řešení bylo pacienta co nejrychleji převést sanitkou po silnici. Muž je ve specializovaném popáleninovém centru v Ostravě a bojuje o život. Okolnosti zranění teď budou vyšetřovat železárny ve spolupráci s policií.

mom/Jan Socha, TN.cz

K tématu Třinecké železárny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz