Domácí

Černé dny v Třineckých železárnách. Kvůli úrazům tam dvakrát letěl vrtulník

Od pátku letěl hned dvakrát záchranářský vrtulník do Třineckých železáren. A to pro muže s popáleninami a jeho kolegu, který spadl ze třímetrové výšky. V obou případech šlo o pracovní úraz.

V neděli odpoledne vyjížděli záchranáři do Třineckých železáren ke 38letému muži, který spadl z třímetrové výšky. Po pádu z jeřábu měl silnou bolest v bederní části páteře a cítil prý také brnění dolních končetin.

Kromě sanitky tam spěchal i vrtulník. Záchranáři muži podali léky proti bolesti, nasadili mu krční límec a uložili ho do vakuové matrace a pevných nosítek. Ve spolupráci s hasiči Třineckých železáren ho pak jeřábem na laně vytáhli z prvního patra budovy. Sanita muže převezla k vrtulníku, který ho pak transportoval na urgentní příjem do ostravské fakultní nemocnice.

Související obsah

V pátek záchranáře volali pracovníci železáren ke 42letému muži, kterého popálila žhavá struska. Muž měl popáleniny druhého a třetího stupně, a to v oblasti trupu a horních končetin. Záchranáři mu dali tlumící léky a letecky ho pak přepravili na popáleninové centrum do Ostravy.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz