Nelahozeves

Z přepadení a vraždy pumpařky jsou podezřelí David Š. a Ivan H.

Jedním z mužů, kteří jsou podezřelí z přepadení a vraždy osmapadesátileté pumpařky Jany u Nelahozevsi je David Š. z Kralupska. Pro muže si v noci na úterý přišla zásahová jednotka do domu v obci Vojkovice nedaleko Kralup nad Vltavou. Podle starostky obce v obci muž přebýval přechodně. Druhým podezřelým má být Ivan H. z Kralup.

Policisté v noci na úterý zasahovali v Kralupech nad Vltavou a v nedalekých Vojkovicích. Právě tam by podle informací TV Nova měl žít zhruba třicetiletý David Š. Agentura ČTK uvedla, že zásahovka si pro něj přišla do bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny.

Podle informací, které zveřejnila na sociálních sítích je přítelkyně Davida Š. těhotná. Web Novinky.cz uvedl, že David Š. měl po prosincovém přepadení a vraždě pumpařky v Nelahozevsi na několik dní úplně zmizet ze světa.

Muž má mít podle informací TV Nova trestní minulost. Tu má mít podle agentury Aktu.cz i druhý podezřelý muž, Ivan H. Muži měli mít zkušenosti i s drogami. Lidé, kteří je znali, ale informace, že jsou podezřelí z vraždy pumpařky, překvapila.

Podívejte se, jak probíhala eskorta muže podezřelého z vraždy čerpadlářky:

Podezřelé muže policisté v úterý vyslýchali. Jednoho z nich krátce před 17. hodinou převezli ze sídla středočeské policie zpět do cely předběžného zadržení.

Ve večerních hodinách muže spoutaného tzv. medvědem, tedy s pouty na rukou i na nohou přivezli zpátky do domu v Vojkovicích, kde byl společně se svým advokátem přítomný u domovní prohlídky. Ve středu sdělí policisté k případu víc na tiskové konferenci.

Muže přivezli zpátky do Vojkovic kvůli domovní prohlídce:

Starostka Vojkovic Jana Koberová uvedla pro agenturu ČTK, že muž ve městě neměl trvalý pobyt. "My jsme nikdy jako obec nevnímali to, že by tam bydlel kdokoliv a že by tam mohly být nějaké problémy," řekla ČTK Koberová. Podle starostky v lokalitě bydlí lidé, kteří nejsou v obci hlášeni k trvalému pobytu a s obcí přímo nemusejí vůbec přijít do styku.

Související obsah

Z domu ve Vojkovicích je to k pumpě, kde k přepadení na začátku prosince došlo, zhruba 6 kilometrů. Policisté prověřovali i variantu, že pachatelé přišli na místo činu pěšky.

Před půl třetí ráno 3. prosince vstoupili do prodejny, kam se akorát pumpařka Jana vrátila poté, co venku umyla stojany. Žena se před nimi chtěla schovat ve skladu, jeden z maskovaných pachatelů ji ale přes dveře postřelil.

Více o zadržení podezřelých v reportáži:


 

vbo, TN.cz

K tématu Nelahozeves

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz