Sýrie

V Sýrii zemřeli američtí vojáci. K útoku se přihlásil Islámský stát

V Sýrii zemřeli američtí vojáci. K útoku se přihlásil Islámský stát
Zdroj: Profimedia

Zatím blíže neurčený počet amerických vojáků zahynul ve středu u syrského města Manbidž, když se poblíž hlídky koaličních vojáků odpálil sebevražedný atentátník. Oblast, kde k útoku došlo, je pod kontrolou kurdských jednotek. K atentátu se přihlásil Islámský stát.

Informace o úmrtí vojáků potvrdilo na twitteru velitelství mise Bytostné odhodlání, jak se americká intervence v syrské občanské válce oficiálně nazývá.

"Příslušníci amerických ozbrojených sil byli zabiti při výbuchu, když dnes v Sýrii vykonávali hlídku," uvedl mluvčí mise bez upřesnění, o kolik vojáků šlo. Další informace velitelství mise zveřejní, jakmile budou k dispozici.

Podle izraelského deníku Haaretz při útoku zemřeli čtyři američtí vojáci, další tři byli zraněni. Celkem má mít útok šestnáct obětí.

Podle kurdské Manbidžské vojenské rady, která má správu města na starosti, se útočník ve středu odpálil nedaleko restaurace. Zraněné americké vojáky převezly do nemocnice vrtulníky, uvedla stanice Al Jazeera. Při útoku zemřelo několik lidí včetně civilistů. K činu se na jedné stránce, která je s ním spojena, přihlásil Islámský stát. Podle něj se odpálil útočník se sebevražednou vestou.

 

Související obsah

V Sýrii byly nasazeny přibližně dva tisíce amerických vojáků. Prezident Donald Trump minulý měsíc oznámil stahování jednotek, což vedlo k velké kritice od spojenců a k rezignaci ministra obrany Jamese Mattise.

Ačkoliv se očekávalo rychlé stažení, žádný přesný termín doposud nebyl stanoven. V Sýrii přišli Američané doposud o pět vojáků, o tři při nehodách, dva zabily nastražené bomby.

vbo, TN.cz

K tématu Sýrie

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz