Zahraničí

Na svatbě v Kábulu se odpálil sebevražedný atentátník! 63 mrtvých

Na svatbě v afghánském Kábulu došlo k velké tragédii - odpálil se tam sebevražedný atentátník. Při útoku zemřelo 63 lidí a dalších 182 se zranilo.

Sebevražedný atentát se stal v sobotu večer ve svatebním komplexu v hlavním městě Afghánistánu. Informovala o něm agentura Reuters s odkazem na afghánské ministerstvo vnitra.

Během útoku zemřelo 63 lidí, včetně dětí. Mezi oběťmi bylo i několik číšníků, kteří obsluhovali svatebčany na hostině. Ta byla tradičně rozdělená do dvou sálů, jednoho pro muže a druhého pro ženy. Atentátník se odpálil v místnosti pro muže. Na svatbě mělo být zhruba 1200 lidí.

Jeden ze svatebních hostů otřesnou událost popsal. V době výbuchu byl zrovna v sekci pro ženy. "Asi 20 minut byla hala plná kouře. Téměř všichni v salónu pro muže jsou buď mrtví, nebo zranění. Dvě hodiny po útoku pořád ze sálu odnášeli těla," řekl agentuře AFP.

Tálibán zodpovědnost za výbuch popřel. Sebevražedné útoky na svatbách nejsou v Afghánistánu ojedinělou záležitostí - v listopadu při explozi ve svatební síni zemřelo nejméně 40 lidí.

Podle portálu BBC se k útoku přihlásil Islámský stát.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz