Zahraničí

Auto plné výbušnin najelo do školy. Zemřelo 21 lidí

Auto plné výbušnin najelo do školy. Zemřelo 21 lidí
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek večer přišlo při atentátu v hlavním městě Kolumbie o život 21 lidí. Několik dalších utrpělo zranění. Exploze auta s výbušninami v areálu policejní akademie byla podle kolumbijského prezidenta teroristický čin.

Při teroristickém útoku v policejní akademii v Bogotě zemřelo jednadvacet lidí, dalších 68 se jich zranilo. Kolumbijská policie uvedla, že šlo o sebevražedný atentát. Řidič s autem plným výbušnin měl ve vysoké rychlosti vjet do areálu policejní akademie, následně se podle výpovědi svědků ozval obrovský výbuch, z oken se vysypalo sklo.

Na místo okamžitě dorazila záchranná služba, vypraveno bylo i několik vrtulníků. Útok se měl podle CNN odehrát při slavnostním ceremoniálu policejní akademie.

Související obsah

Podle nejnovějších informací už byl pachatel hrůzného činu identifikován. Terorista José Aldemar Rojas zemřel při útoku, v jeho autě se nacházelo přes 80 kilogramů výbušnin. Zda patří k nějaké teroristické organizaci, zatím není jasné.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz