Domácí

Popálený muž je v kritickém stavu. Policie žádá lidi o pomoc

Čtyřiapadesátiletý muž, který se v pátek na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil, je v kritickém stavu. Policie žádá případné svědky o pomoc s objasněním toho, co přesně se v centru Prahy stalo.

Čtyřiapadesátiletý muž, který se v pátek odpoledne na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil se, zůstává v kritickém stavu. Leží ve Fakultní nemocnici ve Vinohradech a bojuje o život.

Podle mluvčí nemocnice Jany Roubalové se v příštích dnech neočekává žádná změna. "Prognóza je na příštích 72 hodin stejná. Muž je ve vážném stavu," uvedla mluvčí nemocnice.

Do nemocnice byl muž dopraven s popáleninami na 30 % těla. Podle záchranářů, kteří na místě zasahovali, mu oheň popálil obličej a ruce. Muže proto uvedli do umělého spánku a dali mu umělou plicní ventilaci.

Související obsah

Identitu muže policie nezveřejnila a motiv jeho činu stále zůstává zahalen tajemstvím. Policie předběžně vyloučila, že by se jednalo o nějakou formu protestu. "Prvotní informace tomu nenasvědčují," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Znáte muže, který se na Václavském náměstí zapálil? Pomozte nám objasnit, co se stalo. Kontaktujte TN.cz prostřednictvím e-mailu nebo nám napište do zpráv na našem facebooku.

Případ si převzali kriminalisté a žádají veřejnost o pomoc při objasňování události. "Pro další průběh vyšetřování jsou naprosto klíčové záběry z městského kamerového systému a samozřejmě očitá svědectví, zejména osob, které se snažily muže uhasit a poskytnout mu neodkladnou pomoc. Pokud se tito svědci dosud policistům nepřihlásili, nechť tak učiní v nejbližší době prostřednictvím tísňové linky 158," vyzvala případné svědky mluvčí policie.

Podívejte se na reportáž TV Nova o páteční události na Václavském náměstí:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz