Domácí

Syn chodil dlouhodobě za školu. Rodičům teď hrozí vězení!

Až dva roky vězení by mohli dostat rodiče čtrnáctiletého žáka. Ten totiž chodil za školu a má celkem 140 neomluvených hodin. Rodina z Náchodska si tak vysloužila pozornost sociální péče a policistů.

Podle informací Televize Nova měl čtrnáctiletý žák speciální školy velké problémy se školní docházkou, a to zejména na konci loňského školního roku, kdy policisté napočítali minimálně 140 neomluvených hodin a další vysoké desítky hodin omluvených. 

Nejprve chodil do speciální školy v Náchodě, poté do Nového Města nad Metují. Ale ani v jednom případě se ve školní lavici moc nezdržoval.

Související obsah

Na tento případ policisty upozornili pracovníci sociální péče o děti. Ti vše začali vyšetřovat. A protože samozřejmě čtnáctiletý chlapec není plnoletý, odpovědnost za jeho školní docházku nesou jeho rodiče. 

Ti se ke všemu na policii také vyjadřovali, ale matka prý tvrdila, že chlapcovi určitě ředitel školy a třídní učitelka neuznali hodiny, které měl omluvené a napsali je do těch omluvených. 

Rozhodně se necítí tak, že by ohrožovali mravní výchovu dítěte tak, jak jim ukládá zákon. Přesto právě rodiče policisté vyšetřují a za přečin ohrožení mravní výchovy dítěte jim hrozí až dvouletý trest.

reg/Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz