šikana

Šikana učitelky na střední škole: Studenti jí ponižovali na internetu

Studenti střední školy v Třinci zřejmě šikanovali svou učitelku. Mimo jiné jí měli vytvořit falešný profil na sociální síti, na kterém ji ponižovali. Psychický nátlak učitelka nevydržela a rozhodla se školu opustit, jenže falešný profil ji poškozuje i v dalším zaměstnání.

S falešným profilem na sociální síti mají problém hlavně celebrity. Teď se zřejmě sociální sítě staly novým nástrojem k ponižování autority učitelů. Učitelka z Třince ještě v prosinci učila na střední škole, chování studentů průmyslovky ale nevydržela.

"Mívali na mě jak sexuální narážky, tak stále používali vulgarismy," říká šikanovaná učitelka. Odešla raději na základní školu. Nové kolegyně ji řekly, že má účet na sociální síti, který zřejmě založili její bývalí studenti. Na něm se píše, že dotyčná učitelka pracuje ve striptýzovém klubu.

"Ve škole se mě děti ptaly, jestli mám dvě zaměstnání. Jestli stíhám pracovat i v noci, a dokonce paní asistentce řekly, že si nepřejí, abych učila na jejich škole," dodává učitelka.

Související obsah

Obrátila se tedy na policii, která věc vyšetřuje. Šikana učitelů není ojedinělá. "Že se to vyskytuje a že to je špatně, tak o tom vůbec nepochybuju," říká dětský psycholog Václav Mertin.

"Oni se ponižují navzájem, dělají si mezi sebou ošklivé věci, takže není důvod, proč by to neudělali učiteli," vysvětluje Mertin a dodává, že by od 1. třídy měli učitelé učit děti, jak se chovat k druhým.

Související obsah

Nejznámější případ šikany učitelky se stal před třemi lety. Kantorka skončila na psychiatrii a později zemřela. Studenti školu opustili a skončili u soudu pro podezření z trestného činu výtržnictví a omezování osobní svobody. Vzhledem k jejich věku se ale veřejnost verdikt nedozvěděla.

pan, Jan Socha, Veronika Polášková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz