Cestujeme za teplem

Kam za skvělou kávou, doutníky a kakaem? Tady určitě uspějete

Kam za skvělou kávou, doutníky a kakaem? Tady určitě uspějete
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, neměli byste opomenout ani na město Santiago de los Caballeros – kolébku rumu, merengue a tabáku. Doutníky jsou s Karibikem neodmyslitelně spjaty, a právě Santiago je známo jako metropole pro jejich výrobu. Kdo chce navíc ochutnat vynikající kávu nebo kakao, ocení návštěvu dominikánských plantáží.

 Santiago je druhým největším městem Dominikánské republiky a turistům má co nabídnout. Kdo se zajímá o historii, měl by navštívit muzeum v prostorách bývalé radnice Palacio Consistorial, věnované bohaté historii města nebo Centro Cultural León. Nepřehlédnutelným bodem města je 67metrová socha El Monumento, která připomíná vzpouru proti španělské kolonializaci a následnou obnovu Dominikánské republiky.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Město nezaostává ani co se týče nočního života a zábavy. Může se pochlubit více než sto diskotékami, bary a salónky v centru města. Nejvíce proslulé je ale především výrobou doutníků. Dominikánský tabák je uznávaný jako jeden z nejlepších na světě. Santiago si díky přítomnosti doutníkových plantáží a továren získalo přezdívku „Cigar Country“. Pokud vás zajímá vše kolem doutníků, navštivte Museo del Tabaco, ve kterém se dozvíte o historii i procesu výroby tabáku nebo se vydejte na exkurze do některé z tabákových továren.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Vzhůru za sladkým cílem

Mimo doutníků je typickým produktem dominikánské republiky také kakao nebo káva. Po stopách kakaa se můžete vydat například z Punta Cany do kopců provincie La Altagracia, kde můžete čokoládu ochutnat a také se poučit o zpracování dominikánské kávy. Stejný zážitek nabízí také samanské plantáže El Limón. V muzeu čokolády v Punta Caně se dozvíte o historii čokolády a na workshopu si můžete připravit i svou vlastní.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Neodmyslitelnou součástí každého dominikánského rána je také čerstvě uvařená káva. Tento nápoj je dokonce místními nazýván jako „elixír života“. Dominikánská káva má jemnou chuť s mírným náznakem kyselosti a plným aroma. Mezi ty nejznámější druhy patří Cibao, Barahona nebo Bani a rozhodně stojí za ozkoušení.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz