Cestujeme bezpečně

Tipy na výlety: Kam na dovolenou k moři v září a říjnu

Tipy na výlety: Kam na dovolenou k moři v září a říjnu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Nemáte rádi šílené davy turistů při letní dovolené? Přinášíme vám tipy, kam jet na dovolenou v září a v říjnu.

Jet na dovolenou na podzim má své výhody. Jednou z nich jsou například nižší ceny. Zájezdy jsou levnější a na místě se dá také ušetřit, klesají totiž ceny atrakcí. Po létě se rozšiřuje i nabídka hotelů, s čímž se pojí i méně turistů. 

Turecko 

Podzimní moře je v Turecku vyhřáté a počasí je nakloněné výletům za historickými památkami. O tom, kam na poznávací dovolenou například v Turecku, si přečtěte zde. Průměrné zářijové teploty bývají okolo 31 stupňů Celsia, v říjnu zhruba okolo 27 stupňů. 

Tip na výlet | Zdroj: Getty Images

Související obsah

Egypt 

Destinace je skvělou volbou pro všechny milovníky podmořského života. Rudé moře je plné korálových útesů, tajuplných vraků i živočichů, jako jsou mořské želvy a delfíni. Egypt je celoročním místem, kde je stále teplo. Nejlepší volbou pro dovolenou je druhá polovina září. Také v říjnu teploty dosahují okolo 30 stupňů Celsia. Chladněji o pár stupňů může být ještě v listopadu. 

Tip na výlet | Zdroj: Getty Images

Kypr

Podzimní dovolená na Kypru je ve znamení příjemných 25 stupňů Celsia. Severní Kypr je údajně poslední nedotčenou oblastí Středomoří. V turecké části ostrova se dají najít dlouhé pláže s minimem turistů. Obdivovat je možné také historické město Kyrenia. Jih Kypru má také své kouzlo, za zmínku stojí zejména město Paphos.

Tip na výlet | Zdroj: Getty Images

Související obsah

Tunisko – Djerba

Djerba se pyšní 320 slunečnými dny v roce. Na podzim se počasí pohybuje okolo 28 stupňů Celsia. Ostrov je správnou volbou pro milovníky pláží, poznávání památek si zde moc neužijete.

Tip na výlet | Zdroj: Getty Images

Řecko

Řecké ostrovy obklopené azurovým mořem se nedají odmítnout. V září je krásně na všech ostrovech, při dovolené v říjnu už to chce pečlivější výběr. Nejvhodnější podmínky pro podzimní dovolenou jsou jednoznačně na Zakynthosu, Rhodosu nebo Krétě.

Tip na výlet | Zdroj: Getty Images
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz