Cestujeme za teplem

Za osobním restartem do Dominikánské republiky

Za osobním restartem do Dominikánské republiky
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Resorty se službami all-inclusive a světově proslulé pláže s bílým pískem přímo vyzývají turisty z celého světa k odpočinku a relaxaci. Kdo chce svému tělu dopřát pořádný restart, Dominikánská republika nabízí ten správný wellness a fitness útěk od každodenního stresu.

Pro sportovní nadšence se najde v Dominikánské republice nespočet outdoorových aktivit, které udrží vaše tělo a svaly v pohybu. Cestovatelé, kteří hledají klidnější způsob udržení těla v kondici, mají možnost vybrat si z velkého množství kurzů jógy. Kdo chce nechat tělo úplně odpočinout, na něj čekají lázeňské služby nejvyšší kvality.


Odpočiňte si a meditujte

Mnoho resortů, především v oblasti Samaná, nabízí kurzy osobního rozvoje a meditace, které pomáhají návštěvníkům nacházet vnitřní klid. Ve velkých městech, jako je Santo Domingo, se nachází spousta meditačních a wellness studií, které nabízí jak hodiny jógy, meditace, capoiery, art terapie a mnoho dalších.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


K získání vnitřního klidu vám dopomůže také okolní příroda. Stačí se zaposlouchat do uklidňujících zvuků vln, nebo šumění stromů při procházce místními lesy. Ti, kteří si chtějí odpočinout od ruchů města a lidí, ocení především privátní bungalovy s výhledem na oceán nebo tzv. „tree house“, které se nacházejí přímo v tropické džungli.


Jógový ráj

Lekce jógy naleznete po celé zemi, ale nejvíce populární je v oblasti Samaná. Zdejší úchvatná krajina, vodopády a hory poskytují pro jógu perfektní rovnováhu přírody a klidu. Vyzkoušet můžete také například jógu na pláži a pokud chcete zažít větší adrenalin, jděte si zacvičit jógu na paddleboard.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Nechte se rozmazlovat

Letoviska Dominikánské republiky jsou pro svá luxusní wellness centra uznávána po celém světě. Od Punta Cany až po Puerto Plata jsou pro návštěvníky v all-inclusive resortech připraveny špičkové lázeňské služby, jako například bambusové masáže nebo tělové zábaly pro hydratovanou a svěží pokožku.


Dalším ideálním místem pro rozmazlování vašeho těla je La Romana na jihovýchodním pobřeží. Nabídka lázeňských a wellness služeb je tu velmi široká, dopřát si můžete masáž obličeje, nebo například i párovou masáž.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Dostaňte tělo do kondice

Ať už je vaším cílem dovolené cokoliv, sportovní obuv byste si jistě neměli nechávat doma. Hotely nabízí kvalitní fitness centra a kdo se sám ke cvičení nepřinutí, většina all-inclusive letovisek poskytuje skupinové fitness kurzy jako kickbox nebo například kardio cvičení na pláži.

Související obsah


Nemáte-li zájem trávit dovolenou na hotelu, vyrazte na pěší túry. Pro sportovní nadšence bude jistě lákavý dvou, tří nebo čtyř denní výšlap na vrchol nejvyšší hory Karibiku Pico Duarte. Další oblíbená trasa vede přes vědeckou rezervaci Ébano Verde. Pěší túra skrz tuto rezervaci bude více než jen kardio cvičením, šest set druhů místních květin a rostlin a sto různých druhů ptáků bude neustále udržovat vaši mysl aktivní.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz