Slovensko

Fekišovce mají nové zastupitele. Na jednání se zase zpívalo. VIDEO

Slovenská obec Fekišovce, která se díky videu z úvodního zasedání zastupitelstva stala hitem internetu, má nové zastupitele. Většina těch, kteří byli v komunálních volbách zvoleni, totiž po zveřejnění videa rezignovala. Tentokrát starostka Miroslava Fedorová po zastupitelích zpěv hymny nevyžadovala, na hudbu ale i tak došlo.

Záznam loňského ustanovujícího zasedání zastupitelstva malé východoslovenské obce Fekišovce se stal hitem internetu. Starostka Miroslava Fedorová na něm chtěla na úvod po zastupitelích, aby zpívali slovenskou hymnu, a to včetně druhé sloky, pak se se zastupiteli několikrát pohádala. Po zveřejnění záznamu většina z nich rezignovala. Teď má obec zastupitele nové, tento týden složili slib.

Na malou obec se tak upínaly oči celého Slovenska. Lidé byli zvědaví, jestli budou muset i noví zastupitelé zpívat hymnu. Na to ale nedošlo. Starostka ovšem nechala všem nováčkům text hymny vytisknout.

"Aby, až budeme za čtyři roky končit, jsme si jí zazpívali a nedopadlo to tak, jako na prvním zasedání," řekla televizi Markíza starostka Fedorová. Místa v zastupitelstvu se vzdali i dva náhradníci, než se konečně podařilo zastupitelstvo doplnit.

Nejlepší momenty z legendárního zasedání fekišovského zastupitelstva:

Tentokrát se skládání slibu obešlo bez hádek. Asi i poučeni tím, co se dělo na předchozím zasedání, si nikdo nedovolil se na složení slibu nepostavit. A nové zastupitele si pochvaluje i starostka.

"Jsou tak nadšení. Zahrnuli mě takovou kopou nápadů, že bych musela být starostkou dalších 12 let, abych všechno zvládla," prohlásila Fedorová. Ta chce využít pozornosti, které se obci po zveřejnění videa dostalo. Nechala na vlastní náklady vyrobit pohledy a magnety pro turisty. Zisk chce věnovat jako dar obci.

Související obsah

Na zasedání přišli i někteří obyvatelé Fekišovců. Ne všem se ale průběh jednání líbil. "Tamty zastupitele zesměšnila s hymnou, tak proč teď nedala zpívat hymnu?" ptala se jedna z obyvatelek obce. Další žena s tím souhlasí. "Tak, jako to bylo předtím! Proč teď nebyla hymna?" ptala se.

Část obyvatel ale byla s průběhem jednání a s novými zastupiteli velmi spokojena. A tak na obecním úřadě došlo na jednání zastupitelstva opět i na zpěv.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Slovensko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz