Domácí

Neznámý řidič srazil cyklistu a ujel. Policie má nejspíš jeho auto

Policistům se podařilo najít auto, které mělo v prosinci srazit a zabít sedmatřicetiletého cyklistu u Dašic na Pardubicku. Neznámý řidič pak nejspíš od nehody ujel. Policisté zjišťují, kdo v osudnou chvíli seděl za volantem.

Silnice mezi Dašicemi a Komárovem je rovná a přehledná, přesto se tam stala tragédie, a to v sobotu 8. prosince. "Muže jsem oživovali přes dvacet minut," řekl mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Sedmatřicetiletého cyklistu našli řidiči ležet na silnici. Od začátku bylo jasné, že si takové zranění nezpůsobil sám. "Pacient utrpěl rozsáhlé poranění hlavy a hrudníku," doplnil Malý.

"Když kolegové místo ohledávali, zjistili, že se kolo nachází 20 metrů od těla," uvedl mluvčí policie Jiří Tesař.

Související obsah

Policisté od začátku hledali nákladní auto s plachtou, které se mělo po silnici pohybovat. Díky televizním divákům se jeho řidič brzy našel, ale nakonec se ukázalo, že s nehodou nemá nic společného. Kriminálka tedy pátrala dál. A nakonec našla vůz, který měl údajně cyklistu zachytit.

"Vozidlo jsme ztotožnili na základě kamerového systému a mýtných bran, které využíváme," vysvětlila mluvčí Dita Holečková.

Vyšetřování dál pokračuje, policie zatím nechce říct, jestli jde o osobní nebo nákladní vozidlo. Pokud se jednalo o služební vůz, podle knihy jízd by měla policie rychle najít i řidiče.

reg/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz