Domácí

Srazil cyklistu a od nehody ujel. Zraněný muž na místě zemřel

S novými informacemi se vracíme k tragickému případu sedmatřicetiletého cyklisty, kterého v sobotu pravděpodobně někdo srazil u Dašic na Pardubicku. Neznámý řidič pak nejspíš od nehody ujel. Kriminalisté vyhodnotili kamerový záznam a našli vůz, jehož šofér by mohl být důležitým svědkem.

Po jiném autě pardubičtí policisté v těchto dnech nepátrají víc. Má jít o nákladní červený vůz Iveco Eurocargo, který má plachtu. Na dveřích je pravděpodobně bílé logo společnosti.

Nehoda se stala v sobotu zhruba ve 23 hodin 40 minut mezi obcemi Dašice a Komárov. "Žádáme případné svědky, aby se ozvali na linku 158," sdělil mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Sedmatřicetiletého cyklistu našli řidiči, jak leží na silnici. Je málo pravděpodobné, že by si zranění způsobil sám. "Muže jsme oživovali přes dvacet minut," uvedl Aleš Malý, pracovních Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Pacient utrpěl rozsáhlé poranění hlavy a hrudníku. Když policejní pracovníci místo ohledávali, zjistili, že se kolo nachází 20 metrů od těla.

Kriminalisté žádají o svědectví i řidiče, kteří mají v autech palubní kamery a místem zrovna projížděli. Jde o sobotní večer v čase od 23:30 do 23:45 na trase Dašice-Pardubice a od 23:45 do půlnoci na trase z Vysoké u Holic na Dašice. Policie po neznámém řidiči stále pátrá.

Související obsah

Kvůli těm, kteří od nehody ujeli, zemřelo od začátku roku do října už devět lidí, 28 se těžce zranilo. Mrtvý cyklista z Pardubicka statistiku rozšířil.

Petr Brzek/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz