Domácí

Zvířata žila v hrůzných podmínkách! Další čekají jatka

Otřesné podmínky nepřežilo několik hospodářských zvířat v obci Slemeno nedaleko Vrchlabí. Další jsou natolik podvyživená, že je musí pracovníci veterinární správy odvézt na jatka. Případem se zabývá policie.

V úterý policisté z obvodního oddělení v Trutnově přijali oznámení, že v obci Slemeno nedaleko Vrchlabí má docházet k týrání hospodářských zvířat. Jedna žena tam měla vlastnit hospodářství. 

Na místo vyjeli jak policisté, tak samozřejmě pracovníci veterinární správy a zjistili hrůzný nález. Bylo tam hned několik uhynulých zvířat. Konkrétně jedna jalovice, jedna kráva, také dvě prasata a ovce. 

"Provedli jsme šetření areálu bývalého kravína, který má v pronájmu pětatřicetiletá žena. Zjistili jsme několik uhynulých zvířat celkového počtu pěti kusů," řekl mluvčí Lukáš Vincenc. 

Související obsah

Další hospodářská zvířata tam přežívají ovšem ve velmi žalostném stavu. Pracovníci veterinární správy už konstatovali, že není možné, aby tato zvířata přežila, takže je ve středu budou muset odvést na jatka. 

"V dané věci jsme v současné chvíli zahájili úkony trestního řízení pro podezření na týrání zvířat z nedbalosti," dodal Vincenc.

Policisté čekají na veterinární zprávy o stavu zvířat a podle toho se určí i výše trestu pro ženu.

reg/Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz