Nemocnice

Otřesné zážitky z nemocnice! Tohle je zdravotnictví v Rusku

Otřesné zážitky z nemocnice! Tohle je zdravotnictví v Rusku
Zdroj: VKontakte

Jako z hororu vypadá oddělení nemocnice ruského města Kazaň v Tatarstánu. Za takové kulisy by se jistě nestyděl tvůrce žádného hororového filmu. Důkazem jsou fotky, které na sociální síti zveřejnil jeden z místních obyvatel.

O otřesné zážitky z kazaňské nemocnice se podělil na sociální síti tamní obyvatel Pavel Dudkin. Pořídil totiž fotografie, na kterých je zachyceno něco, co rozhodně nepřipomíná zdravotnické zařízení.

Podle jeho slov se do nemocnice dostal 13. ledna. Fotky dokazují, že do pokoje zatéká a ze zdí padá omítka. "V pokoji, kde jsem ležel, bylo strašně chladno. Profukuje tam totiž starými dřevěnými okny," popsal zážitek ruskému webu inkazan.ru.

Mladý muž dále popisuje, že personál se snažil díry v oknech zakrýt dekou, ale vůbec to nepomohlo. "Teplota na oddělení nepřesahovala osmnáct stupňů," řekl ruským novinářům.

Na fotkách je také vidět, v jakém stavu jsou toalety. Ty připomínají spíše záchody ve starém vlaku, než v nemocnici. Na druhou stranu mladík na sociální síti chválí péči zdravotního personálu.

Důkazy o tom, že stav ruského zdravotnictví není ideální, se objevují pravidelně. Například v minulém roce používala nemocnice ve městě Kočevo na záchodech zdravotní dokumentaci. Došel jim totiž toaletní papír.

Související obsah

Kazaň je administrativním a kulturním centrem Tatarstánu a jedním z největších měst v Rusku. Město by dokonce mohlo být v roce 2023 dějištěm Evropských her.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz