Zajímavosti

Turista o vlásek unikl smrti! Mazlil se s prudce jedovatou chobotnicí

Turista o vlásek unikl smrti! Mazlil se s prudce jedovatou chobotnicí
Zdroj: Profimedia

Turista v Austrálii měl zřejmě víc štěstí než rozumu. Pochlubil se na sociálních sítích videem s malou chobotničkou, která se mu usadila na dlani. Lidé na internetu ho poté upozornili, že roztomilé zvířátko je smrtelně jedovaté.

Turista, který navštívil Austrálii, se na sociální síti pochlubil na první pohled neškodným videem. V moři totiž narazil na krásnou, leč smrtelně jedovatou chobotničku z rodu hapalochlaena, a nenapadlo ho nic jiného, než se s ní sblížit.

Měl obrovské štěstí, že chobotnička mu sympatie zřejmě opětovala a po krátkém pomazlení spokojeně odplavala pryč. Lidé na sociálních sítích později turistu upozornili, že jeho nová roztomilá kamarádka je ve skutečnosti prvotřídní zabiják.

Tourist free handling a blue-ringed octopus on tik tok... from r/australia

Hapalochlaeny mají nápadné pestré zbarvení, kterým dávají svému okolí dost důrazně najevo, ať se drží dál, pokud je mu život milý. Tyto drobné chobotničky totiž patří mezi nejjedovatější živočichy na planetě.

"Hapalochlaena má, navzdory svému malému tělíčku, dostatek jedu na to, aby během několika minut zabila 26 dospělých lidí," napsal jeden z uživatelů na Redditu. "Na její jed neexistuje žádný protijed," dodal.

Související obsah

Tento druh chobotnic obsahuje prudce jedovatý neurotoxin tetrodotoxin, který způsobuje postupné krátkodobé ochrnutí celého těla, včetně plic a srdce. Pokud by vás chobotnička otrávila, máte opravdu velmi omezené šance na přežití. Jedinou naději představuje rychlá první pomoc, při které vám po dobu působení jedu bude zajištěno umělé dýchání a masáž srdce.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz