Zahraničí

Omylem milionářem: Mladíkovi se na účtě objevilo čtvrt miliardy!

Omylem milionářem: Mladíkovi se na účtě objevilo čtvrt miliardy!
Zdroj: Profimedia

Osmnáctiletý mladík ze Severního Irska prožil nejšťastnější ráno ve svém životě - na účte se mu totiž zčistajasna objevilo přes 260 milionů korun. Banka si omyl uvědomila až po několika hodinách.

Osmnáctiletý chlapec ze severoirského Belfastu se přes noc stal multimilionářem. Ráno ho čekalo největší štěstí v životě, dlouho mu ale nevydrželo. Ukázalo se totiž, že to byla chyba banky. Informoval o tom britský deník Mirror.

Jeho babička mu poslala na účet 8 900 liber (zhruba 260 tisíc korun), banka Nationwide to ale popletla a mladíkovi převedla na účet 8 900 000 liber (přibližně 260 milionů korun). Jeho prvotní šok vystřídalo zklamání, peníze bance samozřejmě musel vrátit.

Související obsah

"Nemohla jsem tomu uvěřit," řekla jeho matka. "Je dobře, že nám to přišel říct a neutratil to," dodala s tím, že i pro jejího manžela to bylo velké pokušení. "Řekl mi, že se chystá si koupit porsche a já mu řekla, ať neblázní, že to nejsou naše peníze a musíme je vrátit."

Bance trvalo několik hodin, než si svou chybu uvědomila a dala to do pořádku. Osmnáctiletý Dane tak během několika hodin prožil největší štěstí a zároveň největší zklamání v životě.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz