Krimi

Chtěl zbohatnout na Bitcoinu. Místo toho muž naletěl podvodníkům

Vidina zbohatnutí pomocí nákupu virtuální měny na internetu se nevyplatila muži na Lounsku. Podvodníci od něj postupně vylákali částku přesahující jeden milion korun.

Muže z Jirkova na konci loňského roku zaujala nabídka na internetových stránkách. Jejich provozovatel nabízel obchodování s virtuální měnou Bitcoin za výhodných podmínek. Poškozený se proto na daných stránkách zaregistroval.

Využil k tomu i své osobní údaje. Zástupce společnosti, která web provozuje, ho pak měl za účelem nákupu virtuální měny vyzvat k uhrazení částky prostřednictvím uživatelského účtu.

Související obsah

Muž pak v naději, že si finančně přilepší, údajně umožnil dálkový přístup do svého osobního počítače dalším lidem. Ti od něj pod různými záminkami postupně získali sumu přes 1,3 milionu korun.

Ke svým financím se ale muž nemohl dostat a chtěl, aby společnost peníze odblokovala. Když ho požádali o další peníze, obrátil se na policii. Ta případ prošetřuje a vyzývá občany, aby byli obezřetní a nesdělovaly své osobní údaje cizím lidem.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz