šmírování

Majitel penzionu měl šmírovat hosty! Kameru našli v koupelně

Penzionem v Dolní Kalné na Trutnovsku otřásá šmírovací skandál. Turisté tvrdí, že našli v koupelně tajnou kameru, která se tvářila jako žárovka. Sprchovali se tam přitom nejen dospělí, ale i děti. Hosté proto ještě v noci zavolali policii. Majitel se hájí, že sledovací zařízení do místnosti umístil kvůli tomu, že mu hosté ničí vybavení.

Penzion má terasu, bazén, výhled na Krkonoše a teď se ukazuje, že i překvapivé technické vymoženosti. O těch ale ubytovaní prý nevěděli. Špionážní kamera měla být v žárovce v toaletě.


Podobná sledovací zařízení dokážou živě přenášet obraz i ho ukládat na libovolná místa či nosiče. Podle turistů byla kamera na citlivém místě, snímat měla i koupelnu. Tam se podle nich koupalo i dítě.

Související obsah


Hosté penzionu volali policii v deset hodin večer. Ta  zasahovala až do šesté hodiny ranní. Turisté se teď děsí toho, co všechno je natočené. “Pět dětí a jedenáct dospělých, jedeme pryč, nezůstaneme tu,“ prohlásili.


“V daném případu jsme zahájili trestní řízení pro spáchání trestného činu poškození cizích práv,“ sdělila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Související obsah


Majitel penzionu přichází se svojí verzí. Kameru zakoupil, protože mu prý turisté opakovaně ničili vybavení. Jelikož ale zařízení prý mělo malý závit, dal ji do koupelny. “Jsem ji vyzkoušel tam, jestli funguje, přijeli, nevyndal jsem ji,“ řekl provozovatel penzionu.


Policisty bude zajímat, jaký materiál utajená kamera natočila a co se s ním dál dělo. Majitel tvrdí, že kamera byla v koupelně jediný den, policisté zabavili všechny počítače i datová zařízení a tyhle informace si brzy ověří.
 

rod, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz