Intimní fotografie

Ženě chodily nabídky od mužů. Zděsila se, jaký našla inzerát

Ženě chodily nabídky od mužů. Zděsila se, jaký našla inzerát
Zdroj: Getty Images

Velmi nepříjemné oznámení musela přijít na služebnu do Chrudimi podat žena, když zjistila, že na internetu visí podvodný inzerát, dokonce obsahující její intimní fotografii. Na stejné služebně policisté řeší i případ další ženy, která zase nahlásila, že někdo na sociálních sítích vyvěsil její choulostivou konverzaci. Policisté znovu nabádají k opatrnosti, pokud jde o to, co na internetu sdílíte.

"Na policisty se obrátila žena, které v posledních dnech dostávala nabídky od cizích mužů. Z počátku netušila co to je za hloupý vtip, posléze zjistila, že jí někdo bez jejího vědomí založil účet na seznamce, kam dokonce vložil její intimní fotografie," popsala pro ženu velmi nepříjemný případ policejní mluvčí Eva Maturová.

Policisté zatím neví, kdo má podání podvodného inzerátu s intimními fotografiemi ženy na internetovou seznamku na svědomí, pátrají po něm vyšetřovatelé z chrudimského obvodního oddělení.

Na stejném oddělení řeší i další podobné oznámení. "V něm se cítí být poškozena další žena tím, že se na sociálních sítích objevila její komunikace s choulostivým textem. Oznamovatelka se cítí být poškozena na cti," doplnila Maturová.

Související obsah

Policisté tak znovu připomínají základní zásadu: Nikdy nezasílejte nic, za co byste se v případě zveřejnění v budoucnosti styděli! Ne každý vztah totiž vydrží a někdy rozchod bývalý partner řeší i velmi nekorektním způsobem. Ačkoliv případ řeší policisté, následky jsou mnohdy mnohem horší pro oběť, než pro pachatele.

Kdo má na svědomí tyto případy z Chrudimska, policisté stále zjišťují. Podle Maturové jsou zatím evidovány jako schválnosti podle zákona o některých přestupcích z roku 2016.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Intimní fotografie

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz