Cestujeme za teplem

Bonao – město plné zážitků a okouzlující přírody

Bonao – město plné zážitků a okouzlující přírody
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Město Bonao v Dominikánské republice se často považuje pouze za zastávku na něco k snědku na půli cesty mezi Santiagem a Santo Domingem. Byla by ovšem škoda tímto městem jenom projet, jeho možnosti a přírodní krásy vás dozajista očarují.

 Bonao, známé také jako “Villa de Las Hortensias”, neboli “Město hortenzií”, se nachází ve vnitrozemí Dominikánské republiky, severozápadně od hlavního města Santo Domingo. Vyžití je zde široké, fanoušci golfu jistě uvítají Bella Vista Golf Club, umělecké duše zase řadu muzeí a kdo dá raději přednost procházce na čerstvém vzduchu, nabízí se okolí řeky Blanco a nejenom to.

Související obsah


Příroda v okolí Bonaa je překrásná. Zdejší hornaté kopce vám poskytnou pohádkové výhledy na celou okolní krajinu a město. Milovníci horských túr jsou zcela jistě na správném místě. Čekají na vás trasy hustými lesy plnými palem, zelených ebenů a borovic. Třešničkou na dortu jsou nedaleké vodopády.


Dáváte-li spíše přednost umění, také nepřijdete zkrátka. Za zmínku stojí především Casa Museo Tiburcio. Cristian Tiburcio se zde nechal inspirovat uměním Gaudího a celý dům přetvořil do jeho stylu. Stěny, schody, okna, židle, a dokonce i veškeré kuchyňské skříňky jsou doslova uměleckým keramickým dílem.

Související obsah


Oblíbenou atrakcí města je karneval, který se pořádá každoročně v únoru. Každou neděli se město zaplní stovkami masek, které se vydají oslavovat do ulic. Průvod začíná v tzv. „jeskyni“, což bývá některá z odlehlejších uliček města. V noci většinou pokračuje zábava na hlavním náměstí.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Chcete-li si odsud přivézt i něco na památku, rozhodně byste měli nahlédnout do obchodu se suvenýry Típico Bonao. Za návštěvu stojí také pekárna u Miguelina, kde si můžete koupit něco k snědku. Největší restaurace v Bonau naleznete u dálnice, ve městě natrefíte spíše na menší hostince.

sik, TN.cz

K tématu Cestujeme za teplem

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz