Domácí

GIBS řeší únos Babiše mladšího, policista měl smést případ ze stolu

GIBS řeší únos Babiše mladšího, policista měl smést případ ze stolu
Zdroj: TN.cz

Generální inspekce bezpečnostních sborů se zaměřila na policistu, který měl smést ze stolu případ únosu Andreje Babiše mladšího. Ten měl být dle jeho vlastních slov unesen na anektovaný Krym, to ale jeho otec odmítá s tím, že jeho syn trpí psychickou nemocí.

Celý případ je podle zjištění deníku Právo v prověřování. "V lednu tam byly zahájeny úkony trestního řízení pro možný trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Nyní probíhají výslechy, analyzují se některé listiny, takže závěry, zda bude někdo obviněn či věc skončí odložením, ještě nejsou," sdělil deníku dozorový žalobce Ondřej Šťastný z Městského státního zastupitelství v Praze.

Andrej Babiš mladší měl totiž poslat email z Ukrajiny, podle kterého byl proti své vůli unesen na Ruskem anektovaný Krym. Vyšetřování ale bylo odloženo, údajně kvůli fotce ze Slovenska, na které byl Babiš mladší vyfocen se svou matkou, zatímco držel noviny s aktuálním datem, uvádí deník. Tu měl pořídit Petr Protopopov, který mu měl dělat na Krymu doprovod.

Znovu se prověřování rozběhlo poté, co portál Seznam Zprávy uveřejnil reportáž, v níž Babišův syn reportérům řekl, že byl proti své vůli na nucených "prázdninách" na Krymu a že o tom jeho otec věděl.

Protopopov odmítl, že by Babiš jel na Krym nedobrovolně, slova o únosu popřel i premiér Andrej Babiš. Podle premiéra trpí jeho syn schizofrenií a musí se léčit.

Andrej Babiš mladší figuruje jako podezřelý v kauze Čapí hnízdo, zatím ale není jasné, jestli se může kvůli svému zdravotnímu stavu účastnit vyšetřování.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz