Zahraničí

Smrt čtyř dětí v ohni: Záchranářka jim poslala dojemný vzkaz

Při úterním požáru v rodinném domě na předměstí britského města Stafford zahynuly čtyři děti. Záchranářka, která na místě tragédie zasahovala, napsala zesnulým dětem dojemný dopis.

"Trhá mi srdce, že jsem vás nemohla zachránit,“ napsala zesnulým dětem pracovnice záchranné služby Lamara Shelleyová, která na místě zasahovala. "Odpočívejte v pokoji, nádherní andělé," zakončila dojemný vzkaz. "Doufám, že rodina zůstane silná. Navždy budete v srdcích nás všech."

V ničivých plamenech při úterním požáru v britském Staffordu našly smrt čtyři děti, osmiletý Riley, šestiletý Keegan, tříletý Tilly, a čtyřletá dívenka Olly. Jediný, kdo přežil, byl nejmladší z pěti sourozenců, necelé dva roky starý Jack.

 

Rodičům dětí Natalii Unittové (24) a Chrisi Moultonovi (28) se i s jejich ročním synem Jackem podařilo uniknout. Otec Chris měl podle sousedů před plameny vyskočit i s batoletem v náruči z okna. S popáleninami a po nadýchání kouřem byli všichni tři odvezeni do nemocnice.

Na podporu rodičů, kteří při požáru přišli o čtyři děti, byla spuštěna sbírka. Jen za 24 hodin od tragédie transparentní konto čítalo více než 20 tisíc liber, což je zhruba 580 tisíc korun.

Související obsah

Vyšetřovatelé se přiklání k teorii, že požár způsobil výbuch kotle. Sousedé říkají, že oheň vypuknul v jednom z dětských pokojů, než se rozšířil do zbytku domu.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz