Krimi

Brutálně zavraždil svou přítelkyni a pohodil ji u silnice. Dostal 16 let

Na šestnáct let do vězení by měl jít Bedřich Baláž, který měl během vánočních svátků roku 2017 brutálním způsobem zavraždit svoji přítelkyni. Těla se potom zbavil tím, že ho vyhodil do příkopu u dálnice D1.

Nejdříve štědrovečerní romantika, potom hádka kterou měl podle vyšetřovatelů muž ukončit vraždou. Několika ranami, nejspíš kusem betonu prý utloukl svoji přítelkyni. Její svázané tělo zabalené v prostěradle objevili silničáři na 192. km dálnice D1. Tam ho měl Baláž převézt až dva dny před Silvestrem, kde ho vyhodil z kufru auta.

Nejprve tvrdil, že došlo k hádce a on ji několikrát uhodil do hlavy tupým předmětem. Jenomže postupně svoji výpověď změnil. A ani ve čtvrtek se před soudem k vraždě nepřiznal. "Setrvává na svém, na popírání viny, myslím, že ty argumenty jsou pořád stejné," řekl obhájce Jan Drozd.

Přiznal se prý pod nátlakem policistů. K soudu potom přišel s verzí, že v bytě bylo víc lidí. Neznámí dva muži po něm prý chtěli peníze. Strhla se hádka a pak už si víc nepamatuje. Když se ráno probudil, všiml si obzvlášť brutálním způsobem zavražděné přítelkyně.

Související obsah

"Podle nás jednoznačně vyplynulo, že to byl právě obžalovaný, který poškozenou usmrtil minimálně osmi údery betonovým hranolem," tvrdí mluvčí Vrchního soudu Stanislav Cik.

Policisté proti muži, který je desetinásobným recidivistou, měli prý spoustu jednoznačných důkazů. Čtvrteční verdikt - šestnáct let za mřížemi - je definitivní. Baláže tak od soudu eskorta rovnou převezla do věznice.
 

Petr Zapletal, sei, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz