Zahraničí

Šokující video! Děti v chorvatském letovisku našly v moři anakondu

Šokující video! Děti v chorvatském letovisku našly v moři anakondu

Šokující podívaná čekala pětici dětí v oblíbeném chorvatském letovisku na pobřeží Jaderského moře. Chlapci z vody vytáhli dva a půl metru dlouhého hada. Později se ukázalo, že je to jihoamerická anakonda velká!

V chorvatském moři mohou lidé narazit na spoustu zajímavých živočichů - že tam ale potkají nebezpečného tropického plaza, to nikdo nečekal. V chorvatském městě Vodice, které leží na pobřeží Jadranu a každoročně ho navštíví tisíce turistů, skupina chlapců z moře vytáhla obrovského hada.

Ten měřil dva a půl metru a chlapce pořádně vyděsil. "Báli jsme se, protože jsme nevěděli, jestli je živý, nebo mrtvý. Když jsme o tom řekli ostatním, všichni si mysleli, že je to jen velký úhoř nebo něco takového. Nevěřili nám," řekl jeden z chlapců.

Veterinář Zdravko Zorica hada rychle identifikoval a místnímu zpravodajskému portálu Info Vodice sdělil, že se jedná o anakondu velkou. Nalezený had byl mrtvý a jak se dostal do moře je nejasné. "Těžko říct, jak se tam dostal. Někdo ho mohl chovat jako domácího mazlíčka a když mu umřel, tak ho hodil do moře," řekl Zorica.

O tom, že se do chorvatského moře had dostal s pomocí lidí, není pochyb. Anakonda velká je jihoamerický had a Chorvatsko rozhodně není jeho přirozeným prostředím. Žije v tropických deštných lesích a může dorůst délky až pět metrů. Má robustní tělo a jedná o nejtěžšího hada na světě, který se dokáže vypořádat i s takovými "pamlsky", jako je kajman nebo kapybara.

Související obsah

Vzhledem k její agresivní a útočné povaze a obrovské síle není anakonda zrovna ideální domácí mazlíček. V Česku dříve platilo, že pro její chov bylo nutné mít povolení. To už ale v současnosti neplatí.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz