Anakonda

Děsivé setkání! Potápěč natočil anakondu. Olízla mu objektiv

Děsivé setkání! Potápěč natočil anakondu. Olízla mu objektiv
Zdroj: Profimedia

Brazilští potápěči natočili obrovskou anakondu v jejím přirozeném prostředí. Plaz s délkou 7 metrů byl celý čas klidný, což jim umožnilo pořídit unikátní záběry z velké blízkosti.

"Nikde jinde v Jižní Americe nelze pozorovat anakondy z takové blízkosti. V oblasti Bonito je totiž křišťálově čistá voda. Jak můžete vidět na záběrech, anakonda je velmi klidná a naše přítomnost jí vůbec nepřekážela. Párkrát dokonce připlula ke kameře a začala ji olizovat," popsal pro web Daily Mail potápěč Bartolomeo Bove.

"Vyvrací to mýtus o tom, že jsou agresivní a extrémně nebezpečné," dodal Bartolomeo Bove, který je profesionální potápěč. Zároveň se údajně živí jako podmořský fotograf a kvůli fotografiím tak cestuje po světě. Setkání s anakondou pro něj bylo velkým zážitkem.

Související obsah

Anakonda zelená je čtvrtý nejdelší had světa. Co se týče hmotnosti, však nemá konkurenci - může vážit až 100 kilogramů. Anakonda tak patří mezi nejtěžší jedince svého druhu.

Ačkoliv je anakonda velmi populární mezi herpetology, o jejím životě se ví relativně málo informací. Živí se mořskými živočichy až do velikosti kajmana, které zabíjí udušením ve smyčkách svého těla.

Podívejte se na záběry, které potápěč natočil pod hladinou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Anakonda

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz