Anakonda

Děsivé setkání! Potápěč natočil anakondu. Olízla mu objektiv

Děsivé setkání! Potápěč natočil anakondu. Olízla mu objektiv
Zdroj: Profimedia

Brazilští potápěči natočili obrovskou anakondu v jejím přirozeném prostředí. Plaz s délkou 7 metrů byl celý čas klidný, což jim umožnilo pořídit unikátní záběry z velké blízkosti.

"Nikde jinde v Jižní Americe nelze pozorovat anakondy z takové blízkosti. V oblasti Bonito je totiž křišťálově čistá voda. Jak můžete vidět na záběrech, anakonda je velmi klidná a naše přítomnost jí vůbec nepřekážela. Párkrát dokonce připlula ke kameře a začala ji olizovat," popsal pro web Daily Mail potápěč Bartolomeo Bove.

"Vyvrací to mýtus o tom, že jsou agresivní a extrémně nebezpečné," dodal Bartolomeo Bove, který je profesionální potápěč. Zároveň se údajně živí jako podmořský fotograf a kvůli fotografiím tak cestuje po světě. Setkání s anakondou pro něj bylo velkým zážitkem.

Související obsah

Anakonda zelená je čtvrtý nejdelší had světa. Co se týče hmotnosti, však nemá konkurenci - může vážit až 100 kilogramů. Anakonda tak patří mezi nejtěžší jedince svého druhu.

Ačkoliv je anakonda velmi populární mezi herpetology, o jejím životě se ví relativně málo informací. Živí se mořskými živočichy až do velikosti kajmana, které zabíjí udušením ve smyčkách svého těla.

Podívejte se na záběry, které potápěč natočil pod hladinou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz