Státní zástupce

Zeman má rakovinu, tvrdil muž. Žalobce: Není to trestný čin!

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který před více než rokem na svůj facebook napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stádiu, se trestnímu stíhání vyhne. Státní zástupce totiž smetl stížnost Hradu na odložení případu.

Proti tomuto rozhodnutí už není řádný opravný prostředek, píší Lidovky, které na poslední vývoj v kauze upozornily.

"Závěr o tom, že v případě výroku Svatopluka Bartíka na adresu Miloše Zemana není dáno podezření z trestného činu, dle státního zástupce vychází v případě trestného činu pomluvy z absence jeho úmyslného zavinění, zejména ve vztahu k zákonem předvídanému škodlivému následku, jakož i jeho nedostatečné způsobilosti k tomuto následku,“ řekl portálu dozorující státní zástupce Arne Nekula.

Související obsah

Kromě pomluvy policie prověřovala i podezření z trestného činu poškození cizích práv. "V této části kauzy státní zástupce přitakal závěru kriminalistů, že vzhledem ke znovuzvolení Zemana mu výroky radního neublížily," píší Lidovky.

Státní zástupce stížnost Hradu smetl ze stolu v pátek, nyní už výsledek Zemanův právník zná. A už nemá v podstatě žádnou možnost výrok státního zástupce Nekuly zvrátit.

"‪Rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Brně bude mít dalekosáhlé negativní důsledky na celou společnost. Znamená: 1) Zcela beztrestně lze šířit jakékoliv hrubé pomluvy o komkoliv. 2) Zcela beztrestně lze šířit jakékoliv dezinformace," okomentoval nejnovější vývoj sporu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Hrad zároveň na svém webu uveřejnil k rozhodnutí státního zástupce obsáhlé vyjádření.

Spekulace o prezidentově zdraví si připomeňte v reportáži:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz