Domácí

Senior uvízl ve vaně a trpěl! Policie se k němu dostala za tři dny

Senior uvízl ve vaně a trpěl! Policie se k němu dostala za tři dny
Zdroj: Getty Images

Pražští policisté řešili případ dvaaosmdesátiletého muže, který ležel tři dny ve vaně bez pomoci. Muž si nemohl vzít své léky ani jídlo. Vodu pil celou dobu z vany. Do bytu se podařilo dostat až hasičům, kteří našli muže v zuboženém stavu. Podobný případ řešili i policisté z Plzně. Policie proto seniorům doporučuje nechávat své klíče od bytu u sousedů nebo příbuzných.

Nebezpečnou koupel zažil dvaaosmdesátiletý senior z Prahy 6. Když naložil do vany, nejspíš se mu přitížilo a z vany se nemohl dostat ven. Tři dny byl nejen bez léků, ale i jídla a bez pomoci. Jediné, co mohl, bylo pít, a to vodu z koupele.

"Na městskou policii v Praze 6 se obrátil jeho soused s tím, že ho kontaktovala stařečkova dcera, protože se s ním nemůže dlouho spojit. Za dveřmi bytu bylo slyšet slabé sípání, ale na zvonění nikdo nereagoval," uvedla mluvčí Irena Seifertová.

Policisté po chvíli zaslechli, jak muž volá "pomozte mi". Nejdřív se pokusili do bytu dostat, ale bez úspěchu. Na místo proto zavolali i hasiče. "Muži v zuboženém stavu pomohly obě složky společnými silami z vany a uložili ho do postele. Na místo se posléze dostavila záchranná služba, která si muže převzala do své péče a Policie ČR," doplnila Seifertová.

Související obsah

Městská policie doporučuje nejen osamělé žijícím seniorům, ale i ostatním lidem, aby své náhradní klíče raději nechali u sousedů, příbuzných nebo známých. "V případě nenadálých zdravotních komplikací výrazně usnadní vstup do bytu," dodala Seifertová.

K podobnému případu vyjížděli v neděli i policisté z Plzně. Senior zůstal uvězněný ve svém bytě, poté, co jeho žena odešla na nákup a zapomněla si vzít klíče. Muž upadl na zem a nemohl se zvednout. Když se jeho žena vrátila do bytu, zaslechla, jak její manžel volá o pomoc.

Žena se obrátila na svého souseda, který okamžitě zavolal na městskou policii. Těm se do bytu podařilo dostat oknem. "Po marných pokusech o otevření dveří se strážníci rozhodli pro jinou variantu. Po žebříku vystoupali k oknu v přízemním patře a speciálním zařízením ho otevřeli, poté se konečně dostali dovnitř, kde našli na podlaze v předsíni seniora ležet," popsala záchranu mluvčí Jana Pužmanová.

Související obsah

Muž se třásl a byl celý pobledlý. "Hlídka mu poskytla nezbytnou první pomoc. S podezřením na zlomeninu klíční kosti mu byla strážníkem zafixována ruka a přikryt byl dekou, aby byl udržen v teple. Seniora si převzala k dalšímu ošetření záchranná služba a odvezla ho do zdravotnického zařízení, paní zůstala doma," doplnila Pužmanová.

O pár minut později se však na služebnu manželka vrátila znovu s tím, že si opět zabouchla klíče, hledá svého muže a na sporáku nechala konvici s vroucí vodou. "Klíče, které měla v ruce, do zámku od bytu nepasovaly. A tak se opakoval stejný scénář jako předtím. Hlídka se dovnitř dostala dovnitř po žebříku přes okno. Zabránila hrozícímu nebezpečí, sundala konvici s vroucí vodou a vypnula sporák," dodala Pužmanová.

Policisté raději vzali seniorku na služebnu, kde čekali na příjezd její sestry, která se o ni postarala

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz