Cestujeme za teplem

Tohle jsou nejkrásnější pláže světa! Ohodnoťte sami

Tohle jsou nejkrásnější pláže světa! Ohodnoťte sami
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Nekonečné sněhobílé písečné pláže omývané tyrkysovými vodami Atlantiku, háje kokosových palem a nedotčená okolní příroda. To vše dělá ze samanských pláží to pravé místo pro klidnou dovolenou v naprostém ráji!

 Asi každý už se někdy zasnil nad pohádkovými obrázky pláží z katalogů a říkal si, že taková nádhera nemůže ani reálně existovat. Opak je ale pravdou, na vlastní oči jsou samanské pláže ještě skvostnější. Tento poloostrov na severovýchodě Dominikánské republiky se může pochlubit hned několika nejkrásnějšími plážemi světa!


Playa Rincón

Časopis Condé Nast Traveler zařadil pláž Rincón mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Pláž s bělostným pískem se nachází pouhých 15 minut autem od Las Galeras nebo sem můžete dojet lodí. Jedna strana pláže vyzývá díky klidným průzračným vodám ke šnorchlování, zatímco severní strana umožňuje řádění na vlnách. Přímo na pláži si můžete vychutnat v místních restauracích delikatesy z čerstvě ulovených ryb.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Playa el Valle

Pláž el Valle je skvělým místem k útěku od davu turistů. Natrefíte tu na rybáře přivážející své úlovky na loďkách, které lemují zdejší břehy. Zlatavý písek a ohromující přírodní scenerie vás nenechají klidnými a přinutí vás k procházce po okolí. Pokud se rozhodnete jít si zaplavat, držte se raději poblíž břehu, zvláště v zimní sezoně jsou tu silné proudy.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
 


Playa Cosón

Patří mezi tři nejkrásnější pláže poloostrova Samaná. Je ideální pro dlouhé procházky a kdo by si chtěl trochu zaskotačit na vodě, může si zakoupit kurz kitesurfingu. K obědu si dejte ryby nebo mořské plody z plážového grilu a až vám slehne, vydejte se podél pláže až k východnímu cípu Punta Bonita, na který se pojí další z okouzlujících pláží Playa Bonita.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Playa Bonita

Playa Bonita, jak napovídá její název, je zkrátka pěkná! Útulná bílá písečná pláž do půlměsíce má hned dvojí využití – západní okraj pláže svými klidnými vodami přitahuje zejména rodiny s dětmi, na východních stranách se naopak vyřádí milovníci pořádných vln. V okolí se nachází řada hotelů, vilek a restaurací, pokud tu budete chtít zůstat déle, nocleh nebudete mít daleko!

Související obsah


Playa Frontón

Playa Frontón můžete znát ze seriálu „Survivor“ v Česku vysílané pod názvem „Kdo přežije“. Výlet lodí ke zdejším břehům a skalnatému útesu stojí za to! Populární je zejména pro vhodné podmínky k horolezectví a šnorchlování - podmořský svět zde skýtá nepřeberné množství korálů. Korálovým útesem se může pochlubit také Playa Portillo. Nachází se navíc dostatečně blízko k doplavání a nabízí snadné šnorchlování.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Playa el Limón

Pokud chcete mít záruku naprostého klidu, vydejte se na nedotčené břehy pláže El Limón. Na pláž se navíc lze dostat i dobrodružným způsobem – pěší exkurzí se můžete k pláží přímo probrodit řekou Limón, takže budete mít o zážitek postaráno! Poznejte krásy těchto pláží a sami můžete ohodnotit, která je vaším vítězem.

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz