Cestujeme za teplem

Chcete zažít pořádný adrenalin? Tohle je dovolená pro vás

Chcete zažít pořádný adrenalin? Tohle je dovolená pro vás
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Nejkrásnější pláže světa a dechberoucí příroda lákají do Dominikánské republiky turisty z celého světa. Pokud před lenošením na pláži upřednostňujete raději aktivnější dovolenou, jistě vás potěší, že se dají přednosti této země využít k pořádnému adrenalinu. Co takhle prosvištět nad deštným pralesem, slaňovat vodopády nebo prozkoumat podmořské vraky? Jedno je jisté, nudit se tu rozhodně nebudete!

 Na karibských vlnách

Pokud jste nadšenci do vodních sportů, jste na správném místě. Dominikánské pobřeží je naprosto ideální pro surfování nebo kitesurfing, a to pro začátečníky i pokročilé. Jedním z vyhlášených míst je zátoka u Cabarete. Mnoho zdejších obchodů nabízí vypůjčení výstroje, začátečníci ocení certifikované školy s instruktory, jež vás zasvětí do tajů kitesurfingu. Dalšími oblíbenými místy jsou Playa Encuentro nebo Playa Blanca. Surfaři míří především na Playa Bonitu nebo Playa Macao v Punta Caně.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Prozkoumejte podmořský život

Až se vyřádíte nad hladinou, vydejte se prozkoumat také zdejší podmořský svět. Odhalí vám okouzlující korálové útesy, jeskyně, pozůstatky galeonů či vraky a fascinující podmořský život. Do víru pestrobarevných rybiček vplujete u Cayo Arena, jestli se ale chcete dostat co nejblíže k želvičkám, ponořte se do vod u Playa Frontón. Nejlepší čas na potápění je mezi červnem a zářím, kdy jsou vody klidné a umožňují dobrou viditelnost.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Ozkoušejte canyoning

Deštné lesy, skryté vodopády a skalnaté kopce pokryté vegetací přímo vybízejí ke sportovnímu vyžití. Vyzkoušejte canyoning, při kterém využijete krásy divoké přírody k nezapomenutelnému adrenalinovému zážitku. Těšit se můžete na spoustu skoků do křišťálové vody, slaňování a průjezdy říčními koryty. Neobejdete se bez neoprenu a bezpečnostní přilby, které vám zapůjčí vaši průvodci.

 

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Zažijte pořádnou jízdu

Pokud se chcete podívat na Dominikánskou republiku s pořádným nadhledem, ozkoušejte si jízdu na zipline dráze! „Proleťte“ se nad deštným pralesem a řekami a kochejte se přitom výhledem na pobřeží. Tu nejdelší dráhu najdete v Samaná – ve výšce 122 metrů nad zelenými kopci můžete prosvištět i ve dvojici nebo vzhůru nohama. V Puerto Plata nabízí zipline Megatrucks či Yasica Adventures, v Punta Caně poté Scape Park.

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz