Karel Gott

Karel Gott nazpíval tisíce písní. Připomeňte si jeho největší hity

Karel Gott byl bezesporu největším českým zpěvákem. Za svou kariéru nazpíval tisíce písniček a po celém světě prodal přes třicet milionů alb. Připomeňte si ty největší hity.

Nejprodávanější deskou Karla Gotta u nás byly Vánoce ve zlaté Praze z roku 1969, v zahraničí pak první Gottova LP deska Karel Gott nazpívaná v ruštině z roku 1977.

V Česku se snad nenajde nikdo, kdo by neznal alespoň jednu písničku Karla Gotta. Na kontě měl nejen romantické songy, ale také rychlé pecky nebo pohádkové a filmové melodie. I děti v zahraničí ho znají díky titulní písničce k animovanému seriálu Včelka Mája.

Premiér Babiš svolal mimořádný briefing kvůli úmrtí Karla Gotta:

Byl také interpretem filmových písní Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? z Tří oříšků pro Popelku či Krev toulavá ze seriálu Cirkus Humberto. Zpíval ale třeba i titulní melodii So Far ve filmu Limonádový Joe.

Jeho prvním výraznějším hitem byl duet s Vlastou Průchovou Až nám bude dvakrát tolik, který se v roce 1962 stal hitem roku. O rok později mu píseň Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Oči sněhem zaváté pomohla k získání prvního Zlatého slavíka.

Související obsah

Na oficiálních webových stránkách Karla Gotta mohli fanoušci najít deset nejoblíbenějších písní. Byly jimi:

Trezor (1964)

Lady Karneval (1968)

Kávu si osladím (1972)

Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš (1973)

Včelka Mája (1976)

Stokrát chválím čas (1978)

To musím zvládnout sám (1984)

Když milenky pláčou (1982)

Když muž se ženou snídá (1992)

Für immer jung

I diváci TN.cz měli v minulosti možnost hlasovat o nejlepší písničku Karla Gotta. Mezi šestici nejoblíbenějších písniček se dostaly hity Oči má sněhem zaváté, Stokrát chválím čas, To musím zvládnout sám, Když muž se ženu snídá a Pokaždé.

Absolutní vítězem se nakonec stala písnička Stokrát chválím čas. Melodii k ní si Gott vypůjčil od kanadského zpěváka Daniela Hilla, text mu napsal Zdeněk Borovec.

mom/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz