Celebrity

Karel Gott exkluzivně: 5 věcí, které jste o něm nevěděli!

Televize Nova oslavila pětadvacáté výročí svého vzniku a na její začátky zavzpomínal v exkluzivním rozhovoru jeden z nejoblíbenějších českých umělců, zpěvák Karel Gott. S moderátorkou Lucií Borhyovou probral několik témat, mimo jiné i to, jak Nova ovlivnila jeho život. Přinášíme vám výběr toho nejlepšího.

O začátcích TV Nova


"Nova byla tehdy něco nového, neměla konkurenci," vzpomínal Gott na start první komerční stanice v Česku. Dodal, že zaujmout diváka bylo tehdy možná o něco jednodušší. "Neexistovaly sociální sítě, divák nepřepínal a neodbíhal k internetu," myslí si zpěvák.


"Doba se mění, mění se divákův vkus, jeho nároky,“ řekl. Přizpůsobovat se dynamicky se vyvíjejícímu zábavnímu průmyslu mu ale nevadí. Spíše naopak. Pochválil si technické možnosti, jaké dneska mediální svět má.


Karel Gott účinkoval téměř ve všech velkých pořadech TV Nova. Naposledy se objevil v pořadu Tvoje tvář má známý hlas s hercem Martinem Dejdarem. Spolu si střihli píseň Být stále mlád. Publikum bylo nadšené, dvojice sklidila nekončící aplaus.
 

O svém zdravotním stavu

"Vypadám na tolik, kolik mi je let," usmíval se Gott. "S Novou jsem oslavoval šedesátiny, a to už je hodně dávno," řekl. Během rozhovoru ale působil svěže a vypadalo to, že se mu daří dobře. "Vypadáte výborně!" reagovala moderátorka. "To jsem rád, že to od vás slyším," děkoval mistr.

Související obsah

Na konci minulého roku totiž provázely umělce zdravotní potíže. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze se léčil se zánětem dýchacích cest a kvůli slabé imunitě musel zůstat v karanténě. Byl tak nucen rušit plánovaná vystoupení. 

O herectví

Karel Gott si zahrál v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí 2 a sám sebe ztvárnil v komedii Roberta Sedláčka z roku 2014 Dědictví aneb Kurva se neříká.


"Sám sebe hraju celý život," směje se zpěvák. "Ale s Troškou to bylo jiné. Dal mi příležitost si skutečně zahrát." Gott v pohádce ztvárnil dvojroli Lucifera a Boha.


Pohádka se dočkala obrovského úspěchu. Dodnes je každoročně reprízovaná ve vánočním čase. A jestli mistra láká také seriálová tvorba? Podle svých slov by si klidně v nějakém seriálu zahrál. "Ale nesměl bych hrát sám sebe!“ smál se.
 

O komediích


"Jsem pyšný, že jsem od začátku patřil k úspěšnému startu TV Nova. Bylo to něco nového, jiný druh zábavy," přiznal Karel Gott a zavzpomínal na zábavné pořady, ve kterých často a rád účinkoval.

 

Související obsah


 
"Vždycky jsem obdivoval umělce, kteří umí rozesmát publikum," vzpomínal na natáčení úspěšných scének. Ty se točily vždy před živým publikem. "Lidi bouřili smíchem," vyprávěl a dodal, že to pro něj bylo krásné období.


Účinkoval se známými hereckými osobnostmi, například s Jiřinou Bohdalovou, Karlem Šípem nebo již zesnulým hercem a dabérem Miroslavem Moravcem. "Televize Nova nám dala příležitost ukázat se divákovi jinak," řekl.

Zpěvák se přiznal, že si dlouho přál vyzkoušet roli baviče. A to mu umožnily právě pořady televize Nova, namátkou třeba Novoty Petra Novotného. Tam si Gott dokonce střihnul píseň Ivánka z legendárního Mrazíka. Diváci Gottovy výstupy zbožňovali. Zpěvák svým herectvím mnohokrát odrovnal i své kolegy.

 

Související obsah

 
Zavzpomínal i na to, jak komediální scénky vznikaly. Většinou se prý na tvorbě scénáře nepodílel, jeden z jeho nápadů však měl obrovský úspěch. "Ten den jsme se nemohli shodnout," vzpomínal na natáčení pořadu s bavičem Petrem Novotným. Nakonec Novotnému navrhl scénku inspirovanou komickou dvojicí Laurel a Hardy. Novotný byl nápadem nadšený.
 

O dokumentu


Televize Nova před deseti lety natáčela o Karlu Gottovi dokument s názvem Fenomén Gott. Zpěvák na to vzpomíná s nadšením. "Štáb se mnou jel i na zájezdové turné,“ vyprávěl. Nova s Gottem projela Kanadu, Izrael, Finsko a Německo. Kamera zachycovala i spontánní reakce fanoušků, kteří ho zastavovali na ulici, prosili o podpis. Někdy dokonce i začali zpívat jeho písně.

Režisérka Olga Špátová v roce 2009 natočila unikátní snímek. Zpěváka zachytila kromě koncertování i při zcela běžných situacích, jako třeba při cestě vlakem. V dokumentu se mimo jiné objevily i osobnosti české hudební scény, namátkou třeba Marta Kubišová nebo Felix Slováček.
 

Celý rozhovor s nejuznávanějším českým umělcem si můžete vychutnat ve speciálním díle pořadu Život ve hvězdách.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Celebrity

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz