Zloději vymýšlejí stále nové způsoby, jak se dostat k cizím věcem. A kdo by čekal, že v době chytrých telefonů, bezdrátových kamer a dalších serepetiček, sáhnou také po něčem rafinovaném, spletl by se. Stačí jim totiž i běžně dostupné nářadí.
A nemluvíme o kladivech, lopatách či páčidlech. Například na severu Angllie se teď rozmáhá nový trend, kdy "bytaři" používají k vniknutí do cizích domů a bytů letlampy.
Pomocí plamene zkrátka upálí zámek u dveří a pak už jim nic nebrání vlézt dovnitř a domácnost vyrabovat. Své o tom ví i Taira Abdul-Khaliqová z anglického Bradfordu.
Jak píše Daily Mirror, dvojice lupičů v kuklách přímo pod objektivem kamery upálila zámek u vstupních dveří, v domě se kromě peněženek zmocnili i klíčků od Audi S3 Quattro v hodnotě asi 30 tisíc liber (přibližně 900 tisíc korun), se kterým následně ujeli pryč.
Letlampu dokonce použili i na odmrazení předního skla vozu, protože přes led neviděli a nemohli by s lupem odjet. V tomto konkrétním případě, který se odehrál ve čtyři hodiny ráno, ztěžuje vyšetřování i fakt, že policisté nemají v ruce v podstatě žádné stopy.
Muži zákona navíc varují, že zloději používají tuto techniku stále častěji. Už loni v dubnu bradfordská policie uvedla, že ví o osmi takových případech, vloupání pomocí letlamp hlásí i další města.
Policejní inspektor Geoff Crocker proto apeluje na majitele nemovitostí, aby se znovu zamysleli nad tím, jak jsou jejich domovy zabezpečené. A vyzval je, aby zastaralé zámky vyměnili za nové, bezpečnější modely. Minimálně u vstupních dveří.
ČTĚTE TAKÉ:
Nejúspěšnější triky zlodějů + rady, jak nenaletět
Vykradli vám byt nebo dům? TOHLE musíte udělat jako první
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz