Domácí

Čech vymyslel bydlení v kontejneru. Návod nabízí každému

Čech vymyslel bydlení v kontejneru. Návod nabízí každému
Zdroj: pinuphouses.com

Originální bydlení nabízí kontejner, který navrhl architekt z Česka Joshua Woodsman. Postavit si ho podle jeho plánu může každý. Uvnitř se může například nacházet postel, úložné prostory nebo kuchyň.

Pořídit si malé bydlení a ještě v kontejneru nemusí být nemožné. Architekt Joshua Woodsman, vlastním jménem Vojtěch Valda, založil společnost Pin-Up Houses, ve které nabízí řadu projektů. Lidé si mohou koupit plánek ke konkrétnímu bydlení a postavit si ho sami.

Jedním z projektů je i bydlení v kontejneru. Vymyslet projekt s názvem Shipping Container Cabin Plans Julia architektovi trvalo pouze měsíc.

Pořízení kontejneru také není nijak obtížné. "Na internetu je možnost koupit velké množství vyřazených nákladních kontejnerů za nízké ceny, někdy i pouze za odvoz. Konstrukce se dá využít a vy stavíte "pouze" interiér. Tento přístup není nikterak inovátorský," řekl Woodsman pro TN.cz.

Související obsah

Pokud se rozhodnete pro toto bydlení, musíte brát v úvahu rozměr kontejneru. Do malého o délce 6 metrů se vejdou maximálně dva lidé a podle architekta je to spíše na dočasné bydlení. Uvnitř mohou být různé úložné prostory, vejde se například i kuchyň, postel nebo koupelna.

Lidé si mohou dům postavit sami a to pomocí návodu, který stojí 290 dolarů (tedy přes šest tisíc korun). Celá stavba včetně zařízení by vás pak mohlo vyjít na půl milionu.

"Je to v podstatě neomezené. Dosáhnout estetické a materiálové úrovně našeho návrhu s celou technologickou výbavou by stálo řádově stovky tisíc korun. Hrubý odhad je "do 500 000". Nejdražší by byly samotné truhlářské práce na vestavěném nábytku/příčkách. Materiál sám by stál řádově pouze jednotky desítek tisíc," doplnil Woodsman.


ČTĚTE TAKÉ:

MALÝ BYT? Podívejte se, jak v garsonce vykouzlit prostor!
Čtyři super tipy, jak zmodernizovat své bydlení skoro bez peněz

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz