Známky

Záhadná smrt slavného sběratele. Pytlíčka našli u domu v pyžamu

Známý český sběratel známek Ludvík Pytlíček zemřel na následky mozkové příhody. Součástí jeho stomilionové sbírky byla i nejvzácnější československá známka.

Pytlíčkovo úmrtí potvrdila pro deník Blesk jeho příbuzná Elżbieta Malá. Šestasedmdesátiletý filatelista měl mozkovou příhodu krátce před loňskými Vánoci, našli jej v bezvědomí nedaleko jeho domu. „Oblečen byl jen do pyžama, byl prý k nepoznání,“ řekl Blesku přítel sběratele Zdeněk Matějovský. Pytlíček se do své smrti již neprobral.


Pytlíček měl nejrozsáhlejší sbírku československých známek z let 1919 až 1938, kterou dával dohromady téměř celý svůj život. Patřil také do prestižního klubu majitelů filatelistických rarit Club 100 de Monte Carlo de l ́Elité de la Philatelie, jehož členkou je i britská královna.

Související obsah


Celá Pytlíčkova sbírka měla hodnotu přesahující sto milionů korun, její součástí byla i nejvzácnější československá známka - čtyřkoruna s převráceným přetiskem z roku 1919. Tu se v březnu loňského roku podařilo vydražit za 7,8 milionu korun.


V předcházejících letech sbírku postupně rozprodával, jeho děti prý nezdědily nadšení pro filatelii.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz