Drogy

Vinen! Drogový král přezdívaný Prcek se po verdiktu soudu smál!

Hlava nechvalně proslulého zločineckého kartelu Sinaloa, Joaquín "Prcek" Guzmán, se v úterý u soudu v New Yorku usmíval. A to i přesto, že ho porota shledala vinným ve všech deseti bodech obžaloby.

Když soudce rozhodnutí o vině četl, v síni bylo úplné ticho. Guzmán ovšem vypadal, že se ho to vlastně vůbec netýká - a to i navzdory tomu, že minimální trest, který mu hrozí, je doživotí.

Jak připomíná CNN, Guzmán desetiletí vedl mexický kartel Sinaloa, který koupal zemi v krvi a vydělal si při tom asi 14 miliard dolarů (asi 320 miliard korun).

Jeden z Prckových advokátů popsal, že jeho klient byl i po vynesení verdiktu o vině v "extrémně dobré náladě". "Je to bojovník. Ještě zdaleka neskončil," uvedl advokát Michael Lambert.

Související obsah

Poté, co členové poroty odešli ze soudní síně, Guzmán s úsměvem na rtech mával své manželce Emmě Coronelové, bývalé královně krásy, která dochází do soudní síně pravidelně. I ona se usmála a přiložila ruku na srdce.

"Jsou lidé, kteří říkají, že nemá cenu vést válku proti drogám. Ale to se mýlí," nechal se slyšet žalobce Richard Donoghue. Přesný trest si drogový král, kterému se v minulosti několikrát podařilo uprchnout, vyslechne na konci června.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz