Zajímavosti

Parťák Pabla Escobara je po 23 letech na svobodě. Bydlí teď v Německu

Parťák Pabla Escobara je po 23 letech na svobodě. Bydlí teď v Německu
Zdroj: Profimedia

Muž, který pomáhal založit slavný Medellínský kartel je venku z vězení. Parťák Pabla Escboara se dostal na svobodu po 23 letech.

Carlos Lehder byl jedním ze zakladatelů Medellínského kartelu, který je znám především díky „kokainovému králi“ Pablu Escobarovi. Medellínský kartel fungoval v 70. až 80. letech v Bolívii, Kolumbii, ale také například ve Spojených státech a Evropě.


Ve svém největším rozkvětu pašoval Medellínský kartel desítky tun kokainu denně do celého světa. V dobách největší slávy si dokázal kartel přijít až na neuvěřitelných 60 miliónů dolarů denně, což by v dnešní době dělalo více jak miliardu korun.

 

Související obsah


A právě Carlos Lehder byl jedním z hlavních členů, kteří na chod obávaného drogového kartelu dohlížel. Lehder byl dopaden v roce 1987 v Kolumbii a následně ve Spojených státech odsouzen k doživotí a 135 letům vězení. Ve Spojených státech totiž funguje systém sčítání trestů.

Související obsah


Narkobaron se ale nakonec rozhodl spolupracovat s policií a svědčit proti svým komplicům, a tak mu byl trest nakonec snížen. Nyní 70letý Lehder se po skoro 23 letech konečně dostává na svobodu.


„Muž, který založil notoricky známý medellínský drogový kartel spolu s Pablem Escobarem, se po propuštění z vězení v Americe přestěhoval do Německa,“ informuje britské zpravodajství BBC.

jh,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz