Počasí

Vrchol zimy je za námi! Do Česka přijde velmi časné jaro

Vrchol zimy je za námi! Do Česka přijde velmi časné jaro
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Pokud vám vyhovuje spíše teplé počasí a zimu nemáte rádi, pak se můžete radovat. Mrazy by už podle meteorologů měly ustávat a teploty se přes den mohou vyšplhat i nad 10 °C. Sněhu se dočkáme ojediněle a spíše na horách. V nížinách si ho už neužijeme.

Připravte se na teplé počasí. V únoru bychom mohli už zimní kabáty odložit do skříně a vyměnit je za jarní bundy. "Do konce února bude přes den kolem 7 °C. Pokud bude svítit slunce, mohou být teploty kolem 10 °C," řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nižší teploty by měly postupně ustupovat. "Mrazy budou spíše v ranních hodinách. Obecně se bude oteplovat. Při slunečném počasí bude 10 °C. V příštím týdnu se mohou teploty vyšplhat i nad 10 °C. Vrchol zimy je za námi a čeká nás předjaří," vysvětlil David Prantl z Inmeteo.

Související obsah

Sněhu se dočkáme spíše na horách, v nížinách si ho už moc neužijeme. "Může přijít arktický vzduch, který by přinesl sněžení v březnu, ale jen přechodně," dodal Prantl.

Také výhled Českého hydrometeorologického ústavu počítá s teplotami nad dlouhodobým průměrem. Zatímco ten se v posledních 30 letech pro druhou polovinu února a začátek března pohybuje mezi -1 °C až +2 °C, měsíční výhled počasí počítá s průměrnými teplotami o dva stupně teplejšími.

Podrobná předpověď na nejbližší dny slibuje vyšší teploty. Ve středu se budou pohybovat od 3 do 7 °C, ve čtvrtek by přes den mohlo být až 10 °C. Opravdu jarní počasí si užijeme o víkendu, kdy by se jak v sobotu, tak i v neděli měly teploty vyšplhat až na 12 °C a bude jasná obloha.

V příštím týdnu bude spíše jasno až polojasno, nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, při mlze kolem 3 °C, postupně 4 až 9 °C. Noční teploty se budou pohybovat od 0 až -5 °C, postupně 3 až -2 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

ČTĚTE TAKÉ:

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce
Jak psychicky ustát špatné počasí?

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz