Zahraničí

Našli jsme Babylonskou věž, hlásí vědci. A byli v ní mimozemšťani

Našli jsme Babylonskou věž, hlásí vědci. A byli v ní mimozemšťani
Zdroj: Profimedia

Obrovský průlom zažívají archeologové v Iráku. Podle nich byly objeveny důkazy o tom, že biblický příběh o Noemově arše i Babylonské věži je pravdivý. Nalezené zbytky cihel by měly příběhu odpovídat.

Podle nového dokumentárního filmu by měl být biblický příběh Noemovy archy pravdivý. Noe na příkaz Boha vybudoval archu, ve které se spolu s dalšími sedmi lidmi a zvířaty měl zachránit před potopou, která by zničila celý zkažený svět.

Poté byla vybudovaná Babylonská věž, která měla oslavovat lidi a ne Boha. Jemu se to však nelíbilo a měl rozdělit jednotný jazyk, kterým lidé v té době mluvili, na více jazyků a rozehnat lidi po celé zemi. Věž měla sahat až k nebesům.

Související obsah

Archeologové v dokumentu věří, že řady válců, které jsou obklopené cihlami, by měly být pozůstatky věže. Zbytky slavné věže by se měly nacházet v Babylonské provincii v Iráku, informoval deník Mirror.

Podle dokumentu však ve věži mohli žít i lidé jiného druhu. "Šetření dále vysvětluje, že podle Bible měla být věž zničena anděly na Boží příkaz. Mnozí věří, že byla věž zničena Bohem, ale text nám ve skutečnosti říká, že to byla jiná rasa, označovaná Anunnaki. Ta byla popsána jako druh vyslaný z nebe, aby vedl lidi. V dávných dobách byl tento druh nazýván anděly, ale dnes bychom ho mohli nazvat mimozemšťany," vysvětluje v dokumentu moderátor.

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz