Zahraničí

Vědci objevili "jednorožce". Nový druh tarantule má na zádech roh

Vědci objevili "jednorožce". Nový druh tarantule má na zádech roh
Zdroj: Ian Engelbrecht

Pokud máte arachnofobii, nejspíš se nebudete radovat z nového objevu vědce Iana Engelbrechta a Johna Midgleyho. Podařilo se jim totiž najít nový druh tarantule, která pochází z Angoly a je významná především svým rohem, který jí vychází ze zad.

V rámci projektu National Geographic Okavando Wilderness, který měl odhalit biologickou rozmanitost v povodí řeky Okavango v Angole, Namibii a Botswaně, se podařilo objevit nový druh tarantule Ceratogyrus attonitifer.

Za objevem stojí vědci Ian Engelbrecht z Jihoafrického národního institutu pro biologickou rozmanitost a John Midgley z Rhodosovy univerzity a muzea KvaZulu-Natal, informoval sci-news.com.

Nový druh pavouka byl objeven v Angole a patří do skupiny rohatých pavouků, avšak jeho výstupek není přítomen u všech druhů. Jeho roh je měkký a má charakteristickou délku.

Související obsah

Nová tarantule dostala druhové jméno attonitifer, které vychází z latinského kořene attonit, což znamená "úžas" nebo "ohromení". "Žádný jiný pavouk na světě nemá podobný výčnělek," uvedli vědci. K čemu má sloužit, zatím vědci netuší.

Jed Ceratogyrus attonitifer není podle vědců pro člověka nebezpečný. Avšak kousnutí může způsobit infekci, která by mohla být kvůli špatnému lékařskému přístupu smrtelná.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz